معادن غیرفعال خلع ید می‌شوند
معادن غیرفعال خلع ید می‌شوند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعال کردن معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم است و تلاش بر این است که معادن غیرفعال به چرخه فعالیت باز گردند. به گزارش تایسیزنیوز؛ عابدین خرّم در جلسه شورای معادن آذربایجان شرقی، گفت: شورای معادن یکی از شوراهای مهم استان برای تصمیم گیری درخصوص مسائل راهبردی بخش معدن است که […]

استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعال کردن معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم است و تلاش بر این است که معادن غیرفعال به چرخه فعالیت باز گردند.

به گزارش تایسیزنیوز؛ عابدین خرّم در جلسه شورای معادن آذربایجان شرقی، گفت: شورای معادن یکی از شوراهای مهم استان برای تصمیم گیری درخصوص مسائل راهبردی بخش معدن است که با حضور مسئولان تاثیرگذار تشکیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه فعال کردن معادن یکی از اهداف دولت سیزدهم است، گفت: تمام تلاش بر این است معادنی که قبلا رفع مانع شده‌اند فعال شوند و بقیه معادن نیز به سرعت به چرخه فعالیت بازگردند.

وی افزود: در مورد معادن غیر فعال مقرر شد کسانی که توانایی فعالیت ندارند خلع ید شده و کار به افرادی که صلاحیت دارند سپرده شود. همچنین افرادی که خودشان را صاحب این توانمندی می‌بینند امور را به دست بگیرند و کارها را پیش ببرند.

خرّم در خصوص وصول حقوق دولتی معادن نیز اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین نیازهای استان وصول حقوق دولتی و مسئولیت های اجتماعی معادن است که بعضا بنا به دلایلی این حقوق ایفا نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وصول حقوق دولتی بر اساس قانون بوده و دولت نیز این موضوع را تسهیل کرده است، افزود: باید پیگیری شود تا حقوق دولتی و مسئولیت‌های اجتمای به استان بازگردد و در پروژه‌های استانی همچون راه‌های روستانی و نیازهای منطقه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی به مزایده واگذاری محدوده‌های معدنی استان در مهرماه اشاره کرد و بیان داشت: این مزایده یک امکان و فرصتی است برای معدن داران استان تا مشارکت داشته باشند و معادنی که قابلیت اکتشاف و احیا دارند فعال‌سازی شوند.

وی افزود: معادن به عنوان یکی از اصلی ترین پیشران‌های اقتصادی استان می‌باشد که باید از سهم و امکانات استان به نفع مردم و منطقه بهره برداری مورد بهره برداری قرار گیرند.