مقبره‌الشعرای تبریز پاکسازی و مرمت شد
مقبره‌الشعرای تبریز پاکسازی و مرمت شد

مقبره‌الشعرای تبریز پاکسازی و مرمت شد تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی شهردار منطقه یک تبریز از پاکسازی و مرمت المان مقبره‌الشعرا و آغاز عملیات زیباسازی آن خبر داد. حمید شاهوردی با اعلام این خبر گفت: مقبره‌الشعرا یکی از مراجع گردشگری تبریز و یادمان فرهنگ و ادب این شهر است و وظیفه ما نگهداشت این مجموعه و حراست […]

مقبره‌الشعرای تبریز پاکسازی و مرمت شد

مقبره‌الشعرای تبریز پاکسازی و مرمت شد

تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی شهردار منطقه یک تبریز از پاکسازی و مرمت المان مقبره‌الشعرا و آغاز عملیات زیباسازی آن خبر داد.

حمید شاهوردی با اعلام این خبر گفت: مقبره‌الشعرا یکی از مراجع گردشگری تبریز و یادمان فرهنگ و ادب این شهر است و وظیفه ما نگهداشت این مجموعه و حراست از داشته‌های فرهنگی و تاریخی شهر است.

وی افزود: بخشی از المان مقبره‌الشعرا در روزهای گذشته بر اثر شیطنت برخی افراد شهروندنما آسیب دیده بود که با دستور شهردار تبریز پاکسازی و مرمت المان و همچنین زیباسازی آن آغاز شده است.

شاهوردی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در سال جاری با هزینه ۱۱۰ میلیارد تومانی اقدام به سنگفرش صحن جنوبی، معابر پیرامونی آن و احداث آبنما در ورودی مقبره‌الشعرا کرده است که این مجموعه فرهنگی وگردشگری پس از دو دهه رکود آماده میزبانی شایسته از گردشگران داخلی و خارجی است.  

وی با اشاره به تکمیل صفه شمالی مقبره‌الشعرا در سال گذشته گفت: صفه جنوبی مقبره‌الشعرا نیز در اوایل سال جاری با مشارکت فعال شهرداری منطقه یک تبریز به بهره‌برداری رسیده است.  

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مقبره‌الشعرا مدفن بیش از ۴۰۰ از شعرا و عرفای ایران و آذربایجان است که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به استاد ‌شهریار، اسدی طوسی، همام تبریزی و… اشاره کرد.