مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است
مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است

ادعای وزیر کشور ترکیه: مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است وزیر کشور ترکیه مدعی شد که گروه تروریستی پ ک ک در ایران مقر نظامی دارد. به گزارش تایسیز نیوز سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در مصاحبه تلویزیونی خود در خصوص مبارزه ترکیه با پ ک ک و نیز مقابله با بحران پناهجویان گفت: […]

ادعای وزیر کشور ترکیه:

مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است

مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است

وزیر کشور ترکیه مدعی شد که گروه تروریستی پ ک ک در ایران مقر نظامی دارد.

به گزارش تایسیز نیوز سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در مصاحبه تلویزیونی خود در خصوص مبارزه ترکیه با پ ک ک و نیز مقابله با بحران پناهجویان گفت: در سایه دیواری که در مرز کشیدیم، از سال ۲۰۱۶ جلوی ورود ۲ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۷۷۵ مهاجر قاچاق به ترکیه را گرفتیم. ما علاوه بر دیوار امنیتی، برج های اوپتیک و سیستم های دوربین حرارتی و روشنایی در طول ۲۵ کیلومتر از مرزهایمان داریم.

وی افزود: اکنون دیوار امنیتی اضافی دیگر احداث می کنیم. کشیدن دیوار در زمین های مسطح آسان است. ولی در منطقه چالدران-وان احداث دیوار بسیار دشوار است. آنجا کوهستانی بوده و سردترین نقطه منطقه است. احداث دیوار در این منطقه تا آخر سال جاری به پایان می رسد.

وزیر کشور ترکیه با طرح این ادعا که مقر فرماندهی جدید پ.ک.ک در ایران است، گفت: این دیوار، علیه ترور هم کشیده می شود. کوه تندورک بر بخش مهمی از محور مرزی مشرف است. اکنون سیستم های برق در این کوه کشیدیم و این روش را در کوه آرارات نیز اجرا خواهیم کرد.

این ادعاها در حالی مجدداً از سوی مقامات ترکیه مطرح می شود که تهران بارها این موضوع را تکذیب کرده و به طرف مقابل هشدار داده که این اظهارات را تکرار نکند.