میدل ایست:عراق بدهی‌های خود به ایران را به جای دلار به دینار پرداخت کرده، تا ارزش پولش کم نشود
میدل ایست:عراق بدهی‌های خود به ایران را به جای دلار به دینار پرداخت کرده، تا ارزش پولش کم نشود

میدل ایست آی به نقل از مقامات عراقی: عراق بدهی‌های خود به ایران را به جای دلار به دینار پرداخت کرده، تا ارزش پولش کم نشود مقامات عراقی به میدل ایست آی گفتند که عراق بحران مالی خود را تعمیق بخشیده و با پرداخت بدهی های خود به ایران به دینار عراقی به کاهش ارزش […]

میدل ایست آی به نقل از مقامات عراقی: عراق بدهی‌های خود به ایران را به جای دلار به دینار پرداخت کرده، تا ارزش پولش کم نشود

مقامات عراقی به میدل ایست آی گفتند که عراق بحران مالی خود را تعمیق بخشیده و با پرداخت بدهی های خود به ایران به دینار عراقی به کاهش ارزش پول این کشور کمک کرده است.

در ادامه این مطلب آمده است: از زمان اعمال محدودیت‌های جدید توسط فدرال رزرو آمریکا در مورد نحوه معامله بانک مرکزی این کشور با دلارهایی که از فروش نفت دریافت می‌کند، واحد پول عراق در برابر دلار با مشکل مواجه شده است.

عراق یکی از بزرگترین واردکنندگان کالاهای ایرانی در دو دهه اخیر به ویژه گاز، برق، مواد غذایی و مصالح ساختمانی بوده است. مبادلات تجاری رسمی بین دو کشور حدود ۱۴ میلیارد دلار است.

با توجه به تحریم‌های آمریکا که در سال ۲۰۱۸ علیه ایران اعمال شد، بغداد برای پرداخت به ایران از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ با مشکل مواجه شده است.