نامزد جمهوریخواه به نفع ترامپ از رقابت‌ها کنار کشید
نامزد جمهوریخواه به نفع ترامپ از رقابت‌ها کنار کشید

نامزد جمهوریخواه به نفع ترامپ از رقابت‌ها کنار کشید به گزارش تایسیز نیوز: «ویوک راماسوامی» در پی کسب نتایج مایوس کننده در مرحله اول انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه که در ایالت آیووا برگزار شد، کناره‌گیری خود را از این رقابت اعلام کرد. ویوک راماسوامی، یک چهره شناخته شده کارآفرین در حوزه زیست فن‌آوری در آمریکا […]

نامزد جمهوریخواه به نفع ترامپ از رقابت‌ها کنار کشید

نامزد جمهوریخواه به نفع ترامپ از رقابت‌ها کنار کشید

به گزارش تایسیز نیوز: «ویوک راماسوامی» در پی کسب نتایج مایوس کننده در مرحله اول انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه که در ایالت آیووا برگزار شد، کناره‌گیری خود را از این رقابت اعلام کرد.

ویوک راماسوامی، یک چهره شناخته شده کارآفرین در حوزه زیست فن‌آوری در آمریکا دوشنبه شب بعد از آنکه در مرحله اول انتخابات تعیین نامزد نهایی ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه در ایالت آیووا نتیجه مایوس کننده‌ای زیر ۱۰ درصد آرا کسب کرد به کارزار انتخاباتی خود پایان داده و از این رقابت کنار کشید.

به نوشته شبکه سی.ان.ان، راماسوامی در یک تجمع کارزار انتخاباتی خود در شهر دموین ایالت آیووا گفت: «من امشب به حقیقت پایبند هستم. اولین حقیقت سخت را خود من باید بپذیرم. ما تلاش خیلی زیادی کردیم و فکر می‌کنم حقیقت این است که ما نتوانستیم شگفتی که را می‌خواستیم امشب رقم بزنیم، به دست بیاوریم.»

راماسوامی همچنین گفت بعد از کنار کشیدن از رقابت مقدماتی رسما از دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهور سابق که در انتخابات آیووا با اختلاف قابل توجهی پیروز شده حمایت کرده و به جمع حامیان او ملحق می‌شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، با شمارش ۹۵ درصد آرا در انتخابات مقدماتی ایالت آیووا، دونالد ترامپ توانست ۵۴ هزار و ۳۲۰ رای معادل ۵۱ درصد آرا را به خود اختصاص دهد. ران دی‌سانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا و اصلی‌ترین رقیب ترامپ در این رقابت نیز طبق این گزارش با ۲۱.۲ درصد آرا و با اختلاف زیادی نسبت به ترامپ در جایگاه دوم قرار گرفت.

این خبرگزاری نوشت که نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و دیگر نامزد رقابت مقدماتی جمهوریخواهان در انتخابت آیووا با کسب ۱۹.۱ درصد آرا در رتبه سوم و پس از او ویوک راماسوامی هندی‌تبار با ۷.۷ درصد آرا در رتبه چهارم قرار گرفت.

راماسوامی خاطرنشان کرد: «من با دونالد ترامپ تماس گرفت تا این پیروزی را به او تبریک بگویم. و حالا با ادامه این روند او از حمایت کامل من در انتخابات ریاست جمهوری برخوردار خواهد بود.»

در حالی که مرحله دوم رقابت مقدماتی در ایالت نیوهمپشایر رقم خواهد خورد، راماسوامی گفت قصد دارد امروز سه شنبه به این ایالت رفته تا در آنجا برای دونالد ترامپ تبلیغ کند.

راماسوامی که ۳۸ سال سن دارد، جوان‌ترین کاندیدای شرکت کننده در رقابت جمهوریخواهان محسوب می‌شد.

راماسوامی حالا که دیگر کاندیداهای رقابت مقدماتی جمهوریخواهان برای تضعیف جایگاه دونالد ترامپ تلاش می‌کنند با اعلام حمایتش از این رئیس جمهور سابق، به چهره‌ای شاخص تبدیل شده است. او ترامپ را «بزرگترین رئیس جمهور قرن بیست و یکم آمریکا» توصیف و از دیدگاه سیاسی وی مشهور به «اول آمریکا» حمایت کرده است. او در جریان پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه ترامپ نیز در مقام دفاع از این رئیس جمهور سابق برآمده و وعده داده بود در صورتی که به ریاست جمهوری آمریکا برسد ترامپ را از اتهامات فدرالش مورد عفو قرار دهد و از دیگر کاندیداها نیز خواسته در صورتی که به ریاست جمهوری رسیدند همین کار را کننند.

راماسوامی همچنین مدعی شده بود که کمبود تجربه‌اش در حوزه سیاست خارجی یک خصیصه مثبت است چون خرد متعارف حاکم بر امور خارجی واشنگتن باعث شده که قدم در مسیر اشتباه بگذارد.

مرحله بعدی انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان روز ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در ایالت نیوهمپشایر برگزار خواهد شد.