نخستین نمایشگاه استانی کتاب پس از کرونا در تبریز برگزار می‌شود
نخستین نمایشگاه استانی کتاب پس از کرونا در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: پس از وقفه‌ در برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی به دلیل گسترش کرونا، نخستین نمایشگاه استانی کتاب در تبریز برگزار می‌شود. به گزارش تایسیزنیوز، سیدمحمدحسین بلاغی در نشست شورای سیاستگذاری و اجرایی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در محل استانداری اظهار کرد: تبریز به عنوان مهد تمدن و […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: پس از وقفه‌ در برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی به دلیل گسترش کرونا، نخستین نمایشگاه استانی کتاب در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تایسیزنیوز، سیدمحمدحسین بلاغی در نشست شورای سیاستگذاری و اجرایی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در محل استانداری اظهار کرد: تبریز به عنوان مهد تمدن و فرهنگ غرب ایران فرهنگی و به عنوان شهر اولین‌ها همواره در مقوله‌ فرهنگ مرکز بوده و امسال نیز پس از وقفه‌ چهار ساله، در نمایشگاه کتاب که از هفدهم تا بیست و یکم آبان ماه جاری برگزار می شود میزبان اهالی کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تبریز فقط محل فروش کتاب نبوده بلکه یک جشنواره فرهنگی در منطقه شمال غرب کشور است، اضافه کرد: نمایشگاه کتاب علاوه بر رقم زدن اتفاقات فرهنگی، موجب رونق و کنش اقتصادی در بخشهای مختلف استان نیز می‌شود که این مسئله خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بلاغی اعلام کرد: امسال بیش از ۸۰۰ ناشر داخلی و خارجی با ۷۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه حضور خواهند داشت که کتب خود را با تخفیف ۱۰ تا ۳۵ درصد عرضه خواهند کرد.

وی از اهتمام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای افزایش میزان بن کتاب اختصاص یافته به این نمایشگاه خبر داد.

مدیر نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز بیان کرد: برای نخستین بار در سطح کشور، تبریز میزبان فروش یکپارچه کتاب خواهد بود و در آن بهترین کتب ناشران از سراسر کشور توسط خانه کتاب و ادبیات جمع آوری شده و در نمایشگاه ارائه می شود به این معنی که فروش استانی ناشر محور بوده و فروش ملی به صورت یکپارچه خواهد بود.

بلاغی همچنین با مهم توصیف کردن برگزاری نمایشگاه کتاب، به برگزاری ۲ نمایشگاه مهم دیگر همزمان با نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: امسال برای نخستین بار بزرگترین رویداد بین المللی عفاف و حجاب با حضور بیش از یکصد برند عفاف و حجاب از کشورهای ایران، ترکیه، عراق و لبنان در کنار نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار می شود.

وی افزود: نمایشگاه بین‌المللی عفاف و حجاب در سالن آذربایجان برگزار می‌شود و هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ارائه محصولات متنوع مرتبط با عفاف و حجاب با کیفیت بالا و قیمت کارخانه و بدون سود به مشتریان است.

۱۳۰ رسانه مکتوب و برخط در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های آذربایجان شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برگزاری یازدهمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی برای افزایش مشارکت اجتماعی و مرجعیت بخشیدن به رسانه‌ها همزمان با هجدهمین نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: ۱۳۰ رسانه مکتوب و برخط از استان در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و استقبال اهالی مطبوعات و اعلام حضور در این نمایشگاه بسیار خوب است.

بلاغی برگزاری ده ها برنامه با محوریت خانواده و جوانی جمعیت، کارگاه های تخصصی و آموزشی، غرفه ویژه روایت آذربایجان با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب، پاویون ویژه فلسطین و غزه با همکاری سازمان اوج، پاویون ویژه کنگره ده هزار شهید آذربایجان، شهرک کودک و نوجوان آرمان و چند برنامه دیگر را ازجمله برنامه های جنبی این نمایشگاه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه کتاب، ‌عفاف و حجاب و مطبوعات استان در پنج سالن نمایشگاه بین المللی تبریز برپا خواهد شد و همزمان با آن برای دسترسی آسان دوستداران کتاب در اقصی نقاط استان به آثار ارائه شده در نمایشگاه، نمایشگاه مجازی کتاب نیز برگزار خواهد شد.

هجدهمین نمایشگاه کتاب تبریز ۱۷ تا ۲۱ آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.