نقاش برجسته تبریزی درگذشت
نقاش برجسته تبریزی درگذشت

نقاش برجسته تبریزی درگذشت تایسیز نیوز- دقایقی پیش، محمدعلی جدیدالاسلام، مجموعه دار تبریزی با انتشار تصویری از استاد « ابراهیم پشت پناه »، استاد نقاشی و شاعر برجسته تبریزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خبر از درگذشت این چهره هنری داد. در پیام این مجموعه دار تبریزی، آمده است: از شمار دو چشم یک […]

نقاش برجسته تبریزی درگذشت

نقاش برجسته تبریزی درگذشت

تایسیز نیوز- دقایقی پیش، محمدعلی جدیدالاسلام، مجموعه دار تبریزی با انتشار تصویری از استاد « ابراهیم پشت پناه »، استاد نقاشی و شاعر برجسته تبریزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خبر از درگذشت این چهره هنری داد.

در پیام این مجموعه دار تبریزی، آمده است:

از شمار دو چشم یک تن کم و ز شمار خرد هزاران بیش

استاد ابراهیم پشت پناه، استاد نقاشی و شاعر پس از سال‌ها تلاش در راه هنر و انسانیت به دیار باقی شتافت.

صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

اکنون که دور از وطنم، اما دلم با عشق وطن و دوستانم می‌تپد، با نهایت تاثر و تاسف، تسلیت و همدردی خویش را به خانواده عزیزشان و دوستان عزیز عرض می‌نمایم.

روحشان شاد یادشان گرامی باد

برای بازماندگان آرزوی سلامتی و صبر می‌نمایم.

محمدعلی جدیدالاسلام

استاد ابراهیم پشت پناه از اساتید برجسته نقاشی است که در سال ۱۳۱۰ در تبریز به دنیا آمد، وی آثار بسیاری را در حوزه نقاشی خلق کرده است.

وی علاوه بر کارهایی که از طبیعت انجام داده، به نسخه برداری از شاهکار بی نظیر استاد کمال الملک (تابلو تالار آئینه) پرداخت و به مدت ۱۰ سال روی این تابلو به عنوان یک نمونه منحصر به فرد پژوهشی و در جایگاه شرح و تفضیلی از تابلو اصلی، کار کرد.