نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افتتاح شد
نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افتتاح شد

نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افتتاح شد تایسیز نیوز – نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور مسئولین افتتاح و کار خود را آغاز کرد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌ شرقی و واحد تبریز در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، گفت: امروز خانواده‌ها برای فرزندانشان […]

نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افتتاح شد

نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افتتاح شد

تایسیز نیوز – نمایشگاه نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور مسئولین افتتاح و کار خود را آغاز کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌ شرقی و واحد تبریز در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، گفت: امروز خانواده‌ها برای فرزندانشان از دانشگاه صرفاً مدرک نمی‌خواهند، تضمین آینده می‌خواهند. اگر دانشگاهی بتواند تضمین آینده برای فرزندان خانواده‌ها ایجاد کند، به آن دانشگاه رجوع می‌کنند؛ و اگر نه آن دانشگاه از گردونه فعالیت در حوزه آموزش عالی حذف خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک میلیون و۸۰۰ دانشجو دارد، این افزایش دانشجو به اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامی برمی گردد که یکی از آن‌ها نمایشگاه صدرا است؛ صدرا مخفف صنعت، دانشگاه و راه اشتغال است که برای ارتباط صنعت و دانشگاه یک نمایشگاهی ایجاد می‌شود. در همین مکان دانشجوها با توانمندی‌های صنایع آشنا می شوند و صنایع هم نیروهایی که می‌خواهند در قالب‌های مختلف از بین دانشجویان انتخاب می‌کنند و این یک پلی است برای این ارتباط.

رنجبران افزود: در دانشگاه ازاد اسلامی طرح مهمی به اسم طرح پویش داریم دانشجویان همزمان با تحصیل دو یا سه روز از تحصیل خود را در صنعت می‌گذرانند.

 وی متذکر شد: در حال حاضر هزار و ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در طرح پویش فعالیت می کنند. دانشجو در هنگام حضور یک بخشی از درآمدش را کسب می‌کنند که برای شهریه‌شان هزینه می‌شود و در کنار آن کار هم یاد می‌گیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: فارغ التحصیلانی که در طرح پویش شرکت می‌کنند صنعت را تجربه کرده‌اند و تا حدودی مهارت اولیه دارند.

وی از امضای یک تفاهمنامه با خوشه صنعتی اتاق بازرگانی خبر داد و گفت: تمام صنایع که در این خوشه هستند بزرگوارانه در کنار دانشگاه قرار گرفته‌اند و در مورد حضور دانشجو در صنایع همکاری می‌کنند. همه این‌ها بستری است تا دانشجویان مهارت لازم را کسب نماید.

 وی افزود: دانشگاه‌هایی برقرار می‌مانند که روی افزایش مهارت و توانمندی سرمایه‌گذاری و کار کنند این نمایشگاه یکی از آن بخش‌هاست.

به گزارش تایسیز نیوز، صدرا مخفف دانشگاه، صنعت و راه اشتغال است که با حضور بیش از ۷۰ شرکت های بزرگ و کوچک صنعتی در سالن چند منظوره شهید بیوک منیر سرابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز امروز با حضور محمدعلی نادی معاون علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولین افتتاح و آغاز به کار کرد.