نیاز ۵ هزار میلیارد تومانی پروژه‌های آذربایجان شرقی در سال جاری
نیاز ۵ هزار میلیارد تومانی پروژه‌های آذربایجان شرقی در سال جاری

یک مسئول در سازمان مدیریت استان مطرح کرد: نیاز ۵ هزار میلیارد تومانی پروژه‌های آذربایجان شرقی در سال جاری تایسیز نیوز -معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۳ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار و تخصیص برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و تعمیر، تجهیز و نگهداری پروژه‌های […]

یک مسئول در سازمان مدیریت استان مطرح کرد:

نیاز ۵ هزار میلیارد تومانی پروژه‌های آذربایجان شرقی در سال جاری

نیاز ۵ هزار میلیارد تومانی پروژه‌های آذربایجان شرقی در سال جاری

تایسیز نیوز -معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۳ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار و تخصیص برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و تعمیر، تجهیز و نگهداری پروژه‌های مستمر استان مورد نیاز است.

علی فرجی در جلسه تدوین برنامه تحولی شهرستان‌های استان در سال ۱۴۰۳ در جهت تحقق شعار سال، اظهار کرد: اعتباراتی که در سال ۱۴۰۱ از تمام منابع به استان ابلاغ شد، ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۷۹ درصد آن تحقق یافت.

وی افزود: اعتبارات ابلاغی ابتدای سال ۱۴۰۲ به استان ۲هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان بود که با اضافه شدن منابعی مثل درآمدهای اختصاصی دستگاه‌ها و حقوق دولتی معادن به سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان رسید که یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان (۵۹ درصد) آن محقق شد.

وی اضافه کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۱ نیز یک هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۲ به یک هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ عملکرد حقوق دولتی معادن ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: از این رقم ۹۳ میلیارد تومان به استان ابلاغ شد که ۹۵ درصد آن مربوط به معدن مس سونگون و شهرستان ورزقان بود.

وی مطرح کرد: در سال ۱۴۰۲ نیز درآمد حاصله از این محل به میزان دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که حدود ۵۷ میلیارد تومان به استان ابلاغ و مطابق ضوابط مربوط توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور برای استان پیش‌بینی شده است که پس از کسر سهم اعتبارات توازن ملی و ۰.۲۷ درصد ورزش که به حساب وزارتخانه مربوطه واریز و پیش‌بینی می‌شود، حدود سه هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی در اختیار استان قرار گیرد.

فرجی کسری تخصیص اعتبار پروژه‌های سال ۱۴۰۲ را حدود ۶۲۴ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: اعتباراتی هم در موافقت نامه‌ها برای سال ۱۴۰۳پیش بینی شده که رقمی در حدود یک هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان است.

وی تشریح کرد: در سال ۱۴۰۳ حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و تعمیر، تجهیز و نگهداری پروژه‌های مستمر مورد نیاز است و این در حالی است که در عمل فقط حدود سه هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی در اختیار استان خواهد بود.

وی ادامه داد: بر همین اساس سیاست‌گذاری شده که در طول سال مالی ۱۴۰۳ از سایر ظرفیت‌های اعتباری و بودجه‌ای مانند مولدسازی اموال دولتی، مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های دولتی و خصوصی و جلب مشارکت مردمی در اجرای پروژه ها استفاده شود.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت عمومی- خصوصی برای تامین و جبران کسری اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از طرح‌های عمرانی اشاره کرد.

در این جلسه کریم عابدینی، معاون توسعه و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه متوازن استان اذعان کرد: از شهرستان‌های استان انتظار می‌رود با تکیه بر پایه کارشناسی فرمانداری‌ها برنامه متناسب شهرستان را با نگاه به اسناد بالادستی و در نظر گرفتن شعار جهش تولید با مشارکت مردم تدوین کنند.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، وی توضیحاتی در خصوص قالب و دستورالعمل تدوین برنامه تحولی شهرستان های استان در سال ۱۴۰۳ در جهت تحقق شعار سال ارائه کرد.