هشدارهای پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در جهت پیشگیری از کلاهبرداری
هشدارهای پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در جهت پیشگیری از کلاهبرداری

هشدارهای پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در جهت پیشگیری از کلاهبرداری تایسیز نیوز -رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: افراد فرصت طلب منتظر کوچکترین غفلت سالمندان جهت سوءاستفاده از کارهای بانکی در کنار دستگاه‌های خودپرداز هستند. سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سوء استفاده‌های صورت گرفته در زمان حضور افراد […]

هشدارهای پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در جهت پیشگیری از کلاهبرداری

هشدارهای پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در جهت پیشگیری از کلاهبرداری

تایسیز نیوز -رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: افراد فرصت طلب منتظر کوچکترین غفلت سالمندان جهت سوءاستفاده از کارهای بانکی در کنار دستگاه‌های خودپرداز هستند.

سرهنگ محمدتقی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سوء استفاده‌های صورت گرفته در زمان حضور افراد در پای دستگاه‌های عابر بانک، اعلام کرد: بررسی و تحلیل خبرهای وقوع کلاهبرداری که نشان می‌دهد افراد شیاد با روش کمک کردن و یا کار راه انداختن افراد کهنسال سعی می‌کنند و با بهانه‌های مختلفی آن‌ها را فریب داده و با شگردهای خاص مجرمانه حساب آنان را تخلیه می‌کنند.

وی افزود: برخی افراد فرصت طلب مراقب کوچک‌ترین غفلت افراد به ویژه افراد سالمندی که جهت کارهای بانکی و یا برداشت وجه هستند.

وی تشریح کرد: دیده شده افرادی به بهانه کمک به سالمندانی که طرز استفاده از کارت بانکی را به خوبی نمی‌دانند اطلاعات و رمزهای آن‌ها را سرقت می‌کنند و در فرصت مناسب بلافاصله اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن‌ها و یا وجه موجود را به کارت دیگر انتقال می‌دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی با بیان این که اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی (رمز اول، رمز دوم، تاریخ انقضا، CVV۲ و…) محرمانه است، به شهروندان توصیه کرد: مجرمان با شیوه و شگردهای مختلف اقدام به سرقت می‌کنند که لازم است هموطنان به ویژه افراد مسن و کم سواد و همچنین افرادی که در استفاده از خودپردازها ناتوان هستند جانب احتیاط را رعایت و سعی کنند در مواقع لزوم فقط به کمک آشنایان و اقوام خود اعتماد کنند.

وی همچنین اضافه کرد: در صورت اعتماد هنگام استفاده از کارتخوان از فرد بخواهید اجازه دهد تا شخصا رمز را وارد کنید زیرا اطلاعات شخصی شما متعلق به شماست و باید در حفظ آن کوشا باشید.

کشف دپوی لوازم خانگی و کالای خارجی قاچاق در تبریز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان آذربایجان شرقی از توقیف یک دستگاه خودروی نیسان وانت و کشف تعداد ۲۶۹۲ عدد انواع شیشه آلات لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ جعفر اقربائی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی لوازم خانگی قاچاق در شهر تبریز، که موضوع بلافاصله در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مراجعه و پس از شناسایی از محل تعداد ۲۶۹۲ عدد انواع شیشه آلات خانگی قاچاق فاقد مجوز توقیف،که طبق نظر کارشناسان ارزش آن ها پنج میلیارد ریال برآورد شده است، کشف شد.

وی با بیان اینکه در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و خودرو توقیف و تعداد ۱ نفر متهم تحویل مراجع قضایی شد، تشریح کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه‌ساز جرائم دیگری در سطح جامعه است، که مقابله با آن از اولویت‌های اصلی پلیس به شمار می‌رود و یاد آور شد تا در صورت مشاهده موضوعات مشابه سریعا به شماره تلفن ۰۹۶۳۰۰ سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی و ۱۱۰ مرکز فوریت‌های پلیس اطلاع دهند .

کشف ۹۶ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در تبریز

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارق محتویات خودرو و ۴ نفر مالخر با کشف ۹۶ فقره سرقت در شهر تبریز خبر داد.

سردار علی محمدی در تشریح این خبر مطرح کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان و اعلام شکایت مبنی بر سرقت محتویات داخل خودرو، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: کارآگاهان پس از اقدامات گسترده اطلاعاتی و فنی پلیسی و سرنخ خای موجود در محل‌های وقوع سرقت‌ها در نهایت موفق به شناسایی یکی از متهمان سابقه‌دار شدند.

وی بیان کرد: با مشخص شدن هویت اصلی متهم پس از اخذ مجوز از مرجع قضائی طی عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر و مقادیر بسیاری از اموال مسروقه نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی تشریح کرد: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد، متهم دستگیر شده دارای چند فقره سابقه کیفری موثر در رابطه با سرقت بوده که در بازجویی‌های فنی لب به اعتراف گشوده و به ۹۶ فقره سرقت محتویات خودرو به ارزش سه میلیارد ریال در شهر تبریز اعتراف و چهار نفر از همدستان و مالخران اموال مسروقه را نیز معرفی کرد.

وی با اشاره به دستگیری کلیه مالخران در این رابطه و کشف اموال مسروقه و شناسایی مال باختگان مطرح کرد: متهمان جهت دادرسی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضائی متناسب روانه زندان شدند.

دستگیری خرده فروشان موادمخدر در بستان آباد

فرمانده انتظامی شهرستان بستان آباد اعلام کرد: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان بستان آباد تعداد ۳ فروشنده موادمخدر دستگیر و ۲ دستگاه خودرو نیز در این خصوص توقیف شد.

سرهنگ محمدعلی نایب زاده در تشریح این خبر مطرح کرد: در راستای پیگیری مطالبات و دغدغه‌های مردمی و اجرای طرح امنیت محله محور با محوریت مقابله با موادمخدر در این شهرستان، سه نفر توزیع کننده موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند.

وی بیان کرد: مأموران متهمان را حین توزیع موادمخدر مشاهده و در یک عملیات ضربتی هر سه متهم را دستگیر، از آن‌ها مقادیری انواع موادمخدر کشف و ۲ دستگاه خودروی تیبا و مزدا نیز در این خصوص توقیف شد.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: پیشگیری از جرایم نیازمند همیاری شهروندان با پلیس بوده و هدف پلیس از اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت محله محور، پیشگیری از وقوع جرم و مقابله با جرایم است، بنابراین شهروندان هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

دستگیری سارق قطعات خودرو با ۳ فقره سرقت در مرند 

فرمانده انتظامی شهرستان مرند از شناسایی و دستگیری سارق قطعات خودرو با اعتراف به ۳ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان درتشریح جزئیات این خبر اعلام کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو در برخی از محلات در شهرستان مرند، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس با انجام اقدامات میدانی و بررسی‌های دقیق در نهایت عامل این سرقت ها را شناسایی کردند، مطرح کرد:‌ سارق در یک عملیات هماهنگ قبل از هرگونه اقدامی در مخفیگاهش دستگیر شد.

به گزارش تایسیز نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان آذربایجان شرقی، وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات تکمیلی پلیس به سه فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.