هشدار وقوع سیلاب در آذربایجان‌ شرقی
هشدار وقوع سیلاب در آذربایجان‌ شرقی

رئیس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان خبر داد هشدار وقوع سیلاب در آذربایجان‌ شرقی تایسیز نیوز – رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: از روز یکشنبه تا شب چهارشنبه این هفته، رگبار متناوب باران و در نواحی مستعد، تگرگ موجب سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود. محمد امیدفر روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران […]

رئیس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان خبر داد

هشدار وقوع سیلاب در آذربایجان‌ شرقی

تایسیز نیوز – رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: از روز یکشنبه تا شب چهارشنبه این هفته، رگبار متناوب باران و در نواحی مستعد، تگرگ موجب سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود.

محمد امیدفر روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه بارشی در اثر شرایط فصلی و محلی تقویت می‌شود و احتمال غرش آذرخش، وزش باد گاهی به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک وجود دارد و شدت بارش‌ها در نواحی شمالی و مرکزی استان بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به شدت بارش‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد، بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کنند، همچنین برای پیشگیری از برخورد آذرخش، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

امیدفر گفت: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه‌ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و در برخی نواحی به‌ویژه نیمه جنوبی استان احتمال خیزش یا نفوذ گرد و خاک وجود دارد.

وی بر لزوم احتیاط در ترددهای جاده‌ای، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های سبک، تابلوهای تبلیغاتی و سقف گلخانه‌ها، پارک نکردن خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد.