همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد و پشرفت است
همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد و پشرفت است

رئیسی در نشست خبری سالیانه: همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد و پشرفت است رئیس‌جمهور با اشاره به «کاهش تورم تولید از ۱۰۳ به ۳۰ درصد» ادامه داد: همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد، تلاش و پیشرفت است. به گزارش تایسیز نیوز، سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری در نشست خبری که صبح سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ به مناسبت […]

رئیسی در نشست خبری سالیانه:

همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد و پشرفت است

همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد و پشرفت است

رئیس‌جمهور با اشاره به «کاهش تورم تولید از ۱۰۳ به ۳۰ درصد» ادامه داد: همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد، تلاش و پیشرفت است.

به گزارش تایسیز نیوز، سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری در نشست خبری که صبح سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ به مناسبت هفته دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی اظهاراتی گفت: دولت ۲ سال قبل کارش را در حالی آغاز کرد که شرایط و وضعیت کشور خاص بود و در آن شرایط با کرونا و کسری بودجه، تورم و کاهش کالاهای اساسی مواجه بود که برخی از صاحب نظران نسبت به مدیریت شرایط توسط دولت تردید داشتند. ما با اتکا به خدا و توانمندی‌های داخلی در کشور کار را آغاز کردیم؛ برخی از دشمنان ما برای پیشبرد شرایط ناباور بودند اما در کشور ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد و ما معتقدیم با تغییر گفتمانی که در دولت رخ داد و بازگشت به مردم اتفاق افتاد و با رجوع به داخل می‌توان بسیاری از مسائل را در کشور حل کرد. دولت کار خود را با این نگاه آغاز کرد.

همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد، تلاش و پیشرفت است

وی با اشاره به «تلاش‌های انجام شده از سوی کادر درمان در پایان دادن به کرونا در کشور» عنوان کرد: کسری بودجه می‌توانست قریب به ۴۸۰ میلیارد در کشور مشکل ایجاد کند، با ایجاد منابع در کشور جبران شد و وضعیت تورمی قریب به ۶۰ درصد به ۴۶ درصد فعلی تبدیل شد و همچنین وضعیت کالاهای اساسی به نحوی اطمینان بخش شد و شرایط کسب و تحصیل و تلاش متفاوت شد به نحوی که رشد اقتصادی. در ۱۴۰۰ بر خلاف قبل ۴ درصد و بیشتر از آن را نشان داد که این‌ها نشان دهنده ایجاد امید در کشور است.

وی هم‌چنین با اشاره به «کاهش تورم تولید از ۱۰۳ به ۳۰ درصد» ادامه داد: همه شاخص‌ها نشان دهنده رشد، تلاش و پیشرفت است. وضعیت اشتغال نیز که بسیاری نگران آن بودند به ۸.۲ درصد رسیده است. همه شاخص‌ها نشان می‌دهد که تلاش‌هایی که انجام شده، جواب داده و بعد از این هم جواب خواهد داد.

دشمنان در منزوی کردن ایران اسلامی موفق نشدند

رئیس‌جمهور با اشاره به سیاست‌های دشمنان در قبال ایران گفت: دشمن تلاش کرد دو راهبرد منزوی کردن ایران در جهان و مایوس کردن مردم در درون را دنبال کند که در هر دو شکست خورد؛ در بعد منزوی کردن ایران اسلامی موفق نشدند؛ چراکه در ابتدا اعلام کردیم که موضوع برجام نه اولین مورد پیگیری ما است و نه آخرین آن خواهد بود و ما پرونده‌های زیادی در حوزه سیاست خارجی داریم که در دستور کار دولت است و همه آن‌ها را همزمان دنبال می‌کنیم؛ ارتباط با کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اسلامی و کشورهای همسو را دنبال کردیم و سطح روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری را ارتقا دادیم و در حوزه ارتباط تجاری با کشورهای همسایه و همسو شرایط ما نسبت به دولت قبل با رشد ۱۴ درصدی مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: در حوزه ارتباطات تجاری منطقه و همچنین اقدامات تجاری که برخی معتقد بودند که نمی‌شود آن‌چنان که باید، کاری انجام داد، در دولت رکورد آن شکسته و معلوم شد که ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد؛ ارتباطات با آمریکای لاتین، آفریقا و بسیاری از کشورهای آسیایی و فعال شدن در اتحادیه اوراسیا و عضویت در پیمان شانگهای و اخیرا در بریکس همه نشان از آن است که ایران اسلامی ظرفیت و جایگاه دارد و دشمن در سیاست و راهبرد منزوی کردن ایران اسلامی موفق نشد؛ وضعیت سیاسی، تجاری و اقتصادی ما نشانگر شکست دشمن در این راهبرد خود است.

مردم دشمن را ناکام گذاشتند

رئیس‌جمهور با بیان این‌که «در حوزه ناامید و مایوس کردن مردم همین روند را دنبال کردند»، گفت: چند ماهی از دولت نگذشته بود که حمله سایبری سراسری به پمپ بنزین‌ها صورت گرفت. در سراسر کشور تلاش کردند با ایجاد مشکل مردم را عصبانی کنند اما مردم هوشیارانه و با بصیریت کار را دنبال کرده و دشمن را ناکام گذاشتند.

وی ادامه داد: دشمن فهمید مردم با دولت همراهی دارند و بنای دولت هم بر کار است و شعار دولت «ما می توانیم» است؛ اعتقاد دولت این است همچنان که ایران در حوزه های مختلف، دفاع مقدس و دفاع از حریم حرم و حوزه علم و فناوری و صنایع هسته ای و نظامی موفق شد، حتما در حوزه های دیگر هم موفق می‌شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: دشمن احساس کرد کشور در حال پیشرفت است؛ این همان تحلیل به جا و حکیمانه‌ای که رهبری در دانشکده افسری فرمودند؛ لذا دشمن به ایجاد اغتشاش در کشور روی آورد. تصور می‌کرد که می‌تواند کار را با اغتشاش دنبال کند. حتی غربی‌ها میز مذاکره را ترک کرده و دل یه اغتشاشات بستند. تصورشان این بود که در اغتشاشات می‌توانند به اهداف‌شان برسند اما مردم دشمن را ناکام گذاشتند. بعد از آن، آن‌ها بلافاصله پیام دادند که می‌خواهیم به میز مذاکره برگردیم و دوباره سخن را آغاز کنیم، آن‌ها برای دنبال کردن اهداف‌شان در اغتشاشات ناامید شدند.

وی ادامه داد: آن‌ها دنبال ناامید کردن مردم در بخش‌های مختلف بودند که مردم آن‌ها را ناامید گذاشتند و تلاش و امید در مردم روز به روز زیاد شد که شاخص‌های اقتصادی تولید و علم و فناوری و کارهای دانش‌بنیان در کشور این موضوع را نشان می‌داد که همه به دست جوانان و مردم انجام شده است. در سفرهای خارجی که قبلا از صنایع دستی و محصولات اصفهان و بخش های دیگر کشور می‌بردند اما ما ترجیح می‌دهیم محصولات دانش بنیان را ببرند تا توانمندی علمی جوانان را نشان دهیم. امروز را روزی برای ایران اسلامی می‌دانیم که از ایران پیشرفته و فناور یاد می‌شود.

رئیس جمهور بیان کرد: بسیاری تلاش می‌کنند عرصه را به نحوی اطلاع‌رسانی و جلوه دهند که ناامیدی و «شما نمی‌توانید» و «مگر می‌شود» را القا کنند اما کارهای بزرگی انجام شده است. نمونه آن پروژه و طرحی است دیروز بهره‌بردای آن آغاز شده است. این از جلوه‌هایی است که قراداد بسته و ایران را در شرایط تحریمی ترک کردند چون تصور می‌کردند کار روی زمین می‌ماند اما متخصصان ایرانی نشان دادند کار بر زمین نمی‌ماند. کار را به نتیجه رساندند و ما دیروز دیدیدم. از این قبیل کارها در کشور داریم.

در کنار راهیان نور راهیان پیشرفت فعال شود

رئیسی افزود: به دوستان دانشگاهی پیشنهاد کردم در کنار راهیان نور راهیان پیشرفت فعال شود که چه کارهای بزرگی انجام شده و چه کارهایی در دست اقدام است. دشمن در این حوزه هم نتوانست کارش را پیش ببرد. برای مشکلات اساسی که باعث نگرانی شده، برنامه‌ریزی داریم از جمله آن ناترازی در حوزه برق، آب، گاز، بانکی و بودجه ای است که در برنامه هفتم آمده است. این برنامه‌ریزی همراه حرکت و اقدام است.

وی گفت: ۲۲ هزار مگاوات ناترازی برق داشته و ۷ هزار آن ناترازی جبران شده یعنی تولید برق با ایجاد نیروگاه داشتیم. برق صنعتی را از خانگی جدا می‌کنیم که برق صنعتی خودش می‌تواند تولید داشته و به برق خانگی اتصال نمی‌کنیم. مدیریتی برای برق شد که خاموشی در خانه‌ها نباشد و در تابستان این‌ها کارهای مدیریتی صورت گرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به دور اول سفرش به اهواز گفت: در دور اول سفر برای رفع مشکل فاضلاب اهواز چهار جبهه کاری مشغول به کار در اهواز بود که این میزان در سفر دوم به ۱۵۴ جبهه کاری رسید و تمام شهر تبدیل به کارگاه شده است و دیگر و نگرانی ها رفع شده که در بسیاری از شهرها مثل سنندج و همدان اینگونه است.

وی ادامه داد:هدف گذاری شده است؛ ۱۰ هزار روستا که تنش آبی داشت مشکل تنش آبی ۳۵۰۰ روستا حل شده است و دیگر نگرانی مساله آب ندارند و برای روستاهای دیگر هم برنامه ریزی شده است.

رایگان شدن آب و برق و گاز خانواده‌های کم درآمد در برنامه دولت است

رئیس جمهور در ادامه نشست خبری خود با تاکید بر این‌که «در مسئله آب، برق و گاز و مسائل مختلف قشر محروم جامعه دغدغه داریم» گفت: دولت نسبت به پرداخت یارانه‌ها و تامین مسکن قشر محروم و همچنین اختصاص زمین و دادن تسهیلات به این قشر دغدغه دارد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «بخشی از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که پریروز تحویل داده شد در همین راستا بوده است» گفت: رایگان شدن آب و برق و گاز برای خانواده‌های کم درآمد نیز در برنامه دولت است همچنین بیمه سلامت ۶ میلیون نفر در کشور به صورت رایگان انجام شده است.

وی با بیان این‌که «اولین تاکید دولت این است که اقتصاد را مردمی کنیم» خاطرنشان کرد: معتقدیم با مشارکت مردم و نشاط اجتماعی خیلی از مسائل حل می‌شود.

رئیسی با اشاره به این‌که «بهار امسال ۲۵ میلیون نفر از مردم در رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری با نشاط بالا شرکت کردند» تصریح گرد: عید امسال نیز ۵ میلیون سفر نوروزی داشتیم و همه این‌ها نشان می‌دهد که مردم علی‌رغم گله‌هایی که دارند اما با نشاط و مشارکت بالا برای باز کردن گره‌ها حضور دارند.

وی افزود« امیدواریم دولت بتواند با همراهی مردم و با نگاه به ظرفیت‌های داخلی مسیرش را ادامه دهد، چون همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند به قله نزدیکیم و هرگز در این مسیر ناامیدی در دل راه نخواهیم داد.

با انصاف نسبت به دیگران نقد کردن خیلی مهم است

رئیس جمهور در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه جوان که درباره عملکرد دولت در حوزه اقتصادی و سانسور این عملکرد توسط برخی رسانه‌ها و منتقدان اصلاح‌طلب گفت: انصاف بسیار خوب است و با انصاف نسبت به دیگران نقد کردن خیلی مهم است و اشکال ندارد اما باید آن‌چه که انجام شده و دولت تحویل گرفته و تلاش‌هایی که می‌شود را دید، ممکن است دولت با یک دستگاه در حوزه‌هایی موفق نشود اما بنا داریم به مردم در این زمینه شفاف توضیح دهیم. معتقدم که باید به آنچه که برای دولت حاصل شده است نگاه کنیم و این‌ها را در سبد نظام ببینم.

ما آمده‌ایم که مشکل جامعه را به گردن بگیریم و حل کنیم

رئیسی با بیان این‌که «اختلاف دیدگاه در کشور طبیعی است و روش و منش من در برهه‌های مسئولیتی که داشته‌ام نیز همین بوده است»، عنوان کرد: نکته متفاوت در کشور طبیعی است اما نیابد نسبت به منافع ملی بی‌توجه باشیم. همه گروه‌های سیاسی که دل در گروی نظام و مردم دارند یک اشتراک نظر دارد و آن منافع مردم است. طبیعتاً ایرادی ندارد نقایص بازگو شود و تمام تلاش ما طی این ۲ سال این بوده که تمام نقایص و مشکلات و کاستی‌ها را با نگاهی که داریم می‌توانیم برطرف کنیم. در این مدت با مشکلاتی مواجه شدیم اما دولتی نیستیم که مشکلات را به مردم منتقل کنیم؛ تحمل حرف‌ها برای ما خیلی سهل تر از آن است که به عنوان دولت مشکلات را به درون جامعه منتقل کنیم؛ ما آمده‌ایم که مشکل جامعه را به گردن بگیریم و حل کنیم نه اینکه اگر با مشکلی مواجه شدیم، جامعه را نگران و دغدغه‌مند کنیم.

وی تاکید کرد: به همه مدیران دولتی گفته‌ام که در مسائل مختلف به هیچ وجه حق نگران کردن مردم را ندارند؛ واقعیت را به مردم می‌گوییم اما بنای ما بر حل مشکل است. همچنین نباید از جلوی مسایل بجای حل آن‌ها عبور کنیم؛ مسأله ارز ۴۲۰۰تومانی موضوعی است که سال‌های درباره آن نوشته شد و بدون استثناء اقتصاددانی نیست که درباره آن ننوشته باشد اما دولت بنای عبور از آن را نداشت. معتقدیم که اگر چاله‌ای موجود شد، باشد آن را پر کرد، چالش را شناسایی و رفع کرد. و ما با این نگاه به میدان آمده‌ایم؛ نگاه ما حل مساله است و در حل مسأله از همه صاحبنظران و نخبگان کمک خواستیم و کمک می‌گیریم و به همه دوستان و دغدغه من آن به نظام و مردم هستند می‌گوییم که حتما با انصاف بنگرند، با انصاف بنگرید و با انصاف نظر بدهید. معتقدیم که باید در نگاه اصحاب قلم نگاه منصفانه‌ای وجود داشته باشد در عین این‌که ممکن است نقدی هم وجود داشته باشد.

صرف رفتن و آمدن به استان‌ها مطرح نیست بلکه اقدام و عمل مطرح است

رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری ایرنا درباره انتقادات نسبت به سفرهای استانی ریاست جمهوری اظهار کرد: برخی در اوایل به من درباره سفرهای استانی انتقاد می‌کردند که من به آن‌ها گفتم که ۶ روز تهران و کار ملی و یک روز کار استانی و نگاه به استان‌ها؛ حتما باور من این است که رفتن به استان‌ها، دیدن به مسایل و شنیدن حرف‌های عزیزان داستانی به دولت کمک می‌کند و تاکنون نیز تجربه نشان داده که همینطور بوده است.

رئیسی با اشاره به ضرب‌المثل «شنیدن کی بود مانند دیدن» ادامه داد: می‌شود در تهران نشست و گزارشی برای ما بیاورند اما به نظرم حضور در استان‌ها و دیدن نقایص کار به انسان حس بسیاری می‌دهد و به همکارانم نیز توصیه می‌کنم که با حضور در میدان حس را پیدا کنند؛ چراکه این اقدام به حل مشکل حس بیشتری می‌دهد؛ از این جهت بسیار از سفر به استان‌ها استفاده کردم و توصیه من به همه همکاران این است که وزرا عین این کار را انجام دهند و استانداران نیز به بخش‌های تحت مدیریت خود سفر کنند.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات سفرهای استانی اظهار کرد: در دولت سیزدهم پیگیری مصوبات سفر بر عهده مدیران دستگاه‌ها، استانداران و معاون اجرایی رئیس جمهوری است. از چند جانب این مصوبات پیگیری می‌شود و مردم شاهد باشند که صرف رفتن و آمدن به استانها مطرح نیست بلکه اقدام و عمل مطرح است.

راهپیمایی اربعین جلوه مقاومت اسلامی و اتحاد کشورها و ملت‌های مختلف است

رئیس‌جمهور در ادامه سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه العراقیه عراق درباره مشارکت ایران با عراق در تامین امکانات برای زائران مراسم راه‌پیمایی اربعین حسینی با بیان این‌که «از دولت و ملت عراق صمیمانه تشکر می‌کنم»، اظهار کرد: دولت عراق تمام امکانات را برای برگزاری بهتر این رویداد مهم به کار گرفته است و مردم این کشور نیز پذیرای زائران حرم امام حسین(ع) هستند. دولت جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای تامین زیر ساخت‌ها جهت فراهم زیارتی ارزان، آسان و دلنشین برای زائران انجام داده است اما کار اصلی در دست مردم عزیز است؛ چراکه آن‌ها در این عرصه حضور پررنگ و با نشاطی دارند.

رئیسی با اشاره به مشارکت مردمی در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌هایی بسیاری در ایران و عراق تشکیل شده است. من از همکارانم در دولت و ملت عزیزمان که حضورشان بسیار پررنگ و مثال زدنی است و هم از ملت و دولت عراق تشکر می‌کنم؛ امیدوارم همکاری دو ملت و دولت رویداد بزرگی را رقم بزند. این رویداد بزرگ و به یادماندنی جلوه مقاومت اسلامی و اتحاد کشورها و ملت‌های مختلف است. امیدوارم با تمهید مقدماتی که دولت عراق انجام داده و اقداماتی که همکاران من در مرز و مسیر انجام می‌دهند و همچنین حضور ملت، امت اسلامی اربعین بسیار باشکوهی را رقم بزنند.

ائتلاف‌هایی مثل شانگهای و بریکس حتماً در مقابل یک جانبه‌گرایی آمریکا تاثیرگذار است

در ادامه این نشست، خبرنگار راشا تودی با اشاره به اظهارات برخی صاحب نظران مبنی بر این‌که عضویت در سازمان شانگهای و بریکس کمکی به اقتصاد ایران برای نجات از تحریم‌ها نمی‌کند و تنها راه رفع این مشکلات روابط نزدیک با غرب است از رئیس جمهور پرسید که نظر شما درباره این اظهار نظرات چیست؟

رئیسی در پاسخ با تاکید بر این‌که «ما میز مذاکره برای رفع تحریم را ترک نکرده‌ایم» تصریح کرد: دیگران میز مذاکره را ترک کردند که خودشان پشیمان شدند و الان می‌گویند که آماده مذاکره هستند.

رئیس دولت سیزدهم با بیان این‌که :ما فقط پرونده رفع تحریم‌ها را دنبال نمی‌کردیم» توضیح داد: از دیگر پرونده‌هایی که دنبال می‌کردیم عضویت ایران در ائتلاف‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بود.

وی با بیان این‌که «شانگهای یک ائتلاف منطقه‌ای است که در آسیا نقش آفرین است» اظهار کرد : اتباط با زیرساخت‌های شانگهای برای ما اهمیت دارد این‌که دیگران می‌گویند راه برون رفت از مشکلات ما لبخند آمریکا یا چند کشور اروپایی است در پاسخشان تاکید می‌کنم که ما منتظر لبخند آن‌ها نخواهیم شد.

رئیسی با اشاره به این‌که «ائتلاف‌هایی مثل شانگهای و بریکس حتماً در مقابل یک جانبه‌گرایی آمریکا تاثیرگذار است» ،خاطرنشان کرد: ایران نیز در کنار آن‌ها می‌تواند با ظرفیت‌های بالایی که دارد تاثیرگذار باشد و این تاثیر دو طرفه است پس ما اقدامات لازم را انجام می‌دهیم و منتظر نمی‌مانیم که آن‌ها برای ما تصمیم بگیرند.

دشمن می‌خواهد دو قطبی و التهاب را به جامعه القا کند

در ادامه این نشست، خبرنگار روزنامه شرق با اشاره به برخی نگاه‌های کارشناسی مبنی بر این‌که در دولت شما از مدیران جناحی از جمله امام صادقی‌ها و پایداری‌ها استفاده شده است و آن‌ها نتوانسته‌اند بحران را کنترل کنند و همچنین باعث دو قطبی سازی و ایجاد التهاب در جامعه شده‌اند، پرسید در زمان انتخابات دختر شما گفته بود که پدر من قرار نیست دیوار بکشد بلکه قرار است پول بسازد، امروز به زعم دخترتان پول ساخته‌اید یا دیوار؟

رئیس دولت سیزدهم در پاسخ به این اظهارات تاکید کرد: ما معتقد نیستیم که در جامعه التهاب وجود دارد بلکه اعتقاد داریم التهاب در دل دشمن وجود دارد و دشمن است که می‌خواهد دو قطبی و التهاب را به جامعه القا کند.

رئیسی با بیان این‌که «ما در جامعه نقاط اشتراک بسیار بالایی داریم» افزود: البته اختلاف نظرهایی هم وجود دارد که هیچ اشکالی ندارد و قابل حل است.

وی با تاکید دوباره بر این‌که «التهاب را در جریان مقابل می‌بینیم» افزود: دشمن است که التهاب دارد تا با این انقلاب در حال پیشرفت و مردم مصمم چه بکند.

رئیسی از همه کسانی که دغدغه کشور را دارند خواست که توجه داشته باشند که دشمن به دنبال القاء دوقطبی و التهاب در جامعه است و گفت: معتقدم عموم ملت ایران و جریانات درون نظام دغدغه انقلاب و نظام و مردم را دارند البته در جامعه اختلافات سلیقه‌ای هم وجود دارد که به آنها نیز احترام می‌گذارم.

وی با اشاره به نامه‌ای که ۶۱ اقتصاددان در گذشته برای او نوشته بودند و نسبت به ایجاد تورم سه رقمی هشدار داده بودند نیز گفت: همان زمان کسانی هم بودند که می‌گفتند اگر بر همین اصول و مبنا پیش برویم می‌توانیم تورم را در کشور کنترل کنیم؛ پس دو نگاه در جامعه وجود داشت که به معنی دو قطبی بودن نیست.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت مسائل اجتماعی نیز گفت در زمانی هم که شاهد اغتشاشاتی در کشور بودیم من به دانشگاه و خیابان می‌رفتم و مورد استقبال مردم قرار می‌گرفتم البته کسانی هم بودند که اعتراض یا انتقاد داشتند و این به هیچ وجه اشکال ندارد و نشانه التهاب و دو قطبی در جامعه نیست.

به وعده‌های داده شده وفادارم

رئیسی با اشاره به وعده‌های انتخاباتی مطرح شده گفت: من هم آن وعده‌ها را به یاد دارم هم سخن‌ها را به ذهن دارم و هم وفادار به آن‌ها هستم.

وی تاکید کرد: تا آخر هم بنابر همان مشی هستم که در انتخابات مطرح کردیم البته ممکن است تفسیرها از مشی ما متفاوت باشد ما هم جلوی تفسیرهای متفاوت را نمی‌گیریم.

وی با بیان این‌که «به آنچه در انتخابات گفته‌ایم پایبند بوده و خواهیم بود» افزود: هیچ کدام از آن وعده‌ها را از یاد نبرده و از یاد نخواهیم برد.