هوای تبریز ناسالم شد
هوای تبریز ناسالم شد

هوای تبریز ناسالم شد تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به آلودگی هوای تبریز و افزایش آلاینده‌های جوی در کلانشهر تبریز، گفت: هم اکنون هوای این شهر ناسالم برای گروه‌های حساس است. «شهنام اشتری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: شاخص کنونی هوای تبریز طبق بررسی‌های مرکز پایش […]

هوای تبریز ناسالم شد

تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به آلودگی هوای تبریز و افزایش آلاینده‌های جوی در کلانشهر تبریز، گفت: هم اکنون هوای این شهر ناسالم برای گروه‌های حساس است.

«شهنام اشتری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: شاخص کنونی هوای تبریز طبق بررسی‌های مرکز پایش کیفی هوای محیط زیست استان و بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۱۰ است که این شرایط برای گروه‌های حساس ناسالم به شمار می رود.

وی اظهار کرد: شاخص کیفی هوای تبریز در متوسط ۲۴ ساعته گذشته و از ساعت ۱۱ دیروز تا ۱۱ امروز / سه شنبه/ بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با عدد ۸۵ و در حد قابل قبول بود.

اشتری ادامه داد: با توجه به وضع کنونی آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد مبتلا و دارای سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی، کلیوی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از تردد در معابر و مرکز شهر و فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

به گزارش تایسیز نیوز، شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمام گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

بر اساس پیش بینی هواشناسی استان، از بعد از ظهر امروز شاهد افزایش ابر خواهیم بود و از فردا سامانه بارشی استان را تحت تاثیر قرار می دهد و انتظار می رود از آلودگی هوا کاسته شود.