هوای تبریز همچنان ناسالم است
هوای تبریز همچنان ناسالم است

هوای تبریز همچنان ناسالم است تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سکون هوا و افزایش آلاینده های جوی، هوای این شهر برای دومین روز پیاپی ناسالم برای گروه‌های حساس است. «شهنام اشتری» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: شاخص کنونی هوای تبریز طبق بررسی‌های مرکز پایش کیفی […]

هوای تبریز همچنان ناسالم است

تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سکون هوا و افزایش آلاینده های جوی، هوای این شهر برای دومین روز پیاپی ناسالم برای گروه‌های حساس است.

«شهنام اشتری» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: شاخص کنونی هوای تبریز طبق بررسی‌های مرکز پایش کیفی هوای محیط زیست استان و بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۲۳ است که این شرایط برای گروه‌های حساس ناسالم به شمار می رود.

وی اظهار کرد: شاخص کیفی هوای تبریز در متوسط ۲۴ ساعته گذشته و از ساعت ۱۱ دیروز تا ۱۱ امروز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با عدد ۹۸ و در حد قابل قبول بود.

اشتری ادامه داد: با توجه به وضع کنونی آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد مبتلا و دارای سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی، کلیوی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از تردد در معابر و مرکز شهر و فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

به گزارش تایسیز نیوز، شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمام گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی، از اواخر امروز سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان می شود و موجب بارش برف و باران در مناطق گرمسیری و سردسیری می شود.

از ابتدای زمستان تاکنون هوای تبریز ۲۱ روز در شرایط ناسالم قرار گرفته است و در روزهای ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳ دی ماه مدارس این شهر و اسکو به علت شدت آلودگی به صورت غیرحضوری برگزار شد.