واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی در تبریز تعطیل شد
واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی در تبریز تعطیل شد

واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی در تبریز تعطیل شد تایسیز نیوز- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی و آب‌نبات در تبریز تعطیل و به پرداخت جریمه محکوم شد. «صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه پرونده این واحد متخلف از سوی بازرسان کمیسیون ماده […]

واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی در تبریز تعطیل شد

تایسیز نیوز- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک واحد تولید غیرمجاز نبات زعفرانی و آب‌نبات در تبریز تعطیل و به پرداخت جریمه محکوم شد.

«صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه پرونده این واحد متخلف از سوی بازرسان کمیسیون ماده ۱۱ امور بهداشتی و درمانی استان به تعزیرات حکومتی ارسال شده بود، افزود: شعبه هفتم تعزیرات حکومتی به پرونده واحد مذکور رسیدگی کرد.

وی اظهار کرد: شعبه با بررسی پرونده با توجه به نداشتن پروانه بهداشتی این واحد، اتهام تولید غیرمجاز را محرز و علاوه بر تعطیلی خط تولید آن، متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال جریمه محکوم کرد.

قاچاقچی انواع نوشیدنی و پاستیل در چاراویماق یک میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به رسیدگی به پرونده قاچاق انواع نوشیدنی و پاستیل در چاراویماق گفت: این کالاها از سوی عوامل انتظامی این شهرستان کشف و ضبط شده و پرونده رسیدگی به این قاچاق به شعبه تعزیرات حکومتی ارسال شده بود.

حضرتی، با بیان اینکه ارزش این کالاها ۹۲۴ میلیون ریال است، ادامه داد: شعبه تعزیرات حکومتی چاراویماق پس از رسیدگی به این پرونده، به علت ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز، و متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال به میزان ۲ برابر ارزش کالا محکوم کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، در ۹ ماه سال جاری، قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان شرقی به دنبال رسیدگی و مختومه شدن ۲ هزار و ۸۲۱ پرونده تخلف به پرداخت چهار هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

در این بازه زمانی به دنبال رسیدگی و مختومه شدن هشت هزار و ۹۰۰ پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات آذربایجان شرقی، اصناف متخلف در واحدهای اجرای احکام تعزیرات حکومتی به پرداخت بیش از ۲ هزار و ۷۸۷ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.