والاس: اتحادیه اروپا دروغ می‌گوید و از نسل‌کشی اسرائیل حمایت می‌کند
والاس: اتحادیه اروپا دروغ می‌گوید و از نسل‌کشی اسرائیل حمایت می‌کند

«میک والاس» قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا اعلام کرد، اتحادیه اروپا در حال حمایت از نظام آپارتاید اسرائیل است و هیچ کاری برای حفاظت از کودکان غزه انجام نمی‎‌دهد.به گزارش تایسیزنیوز، در شرایطی که فشارهای افکار عمومی در جهان علیه جنگ غزه ادامه دارد، یک عضو پارلمان اروپا اتحادیه اروپا را به دلیل ادامه حمایت از […]

«میک والاس» قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا اعلام کرد، اتحادیه اروپا در حال حمایت از نظام آپارتاید اسرائیل است و هیچ کاری برای حفاظت از کودکان غزه انجام نمی‎‌دهد.
به گزارش تایسیزنیوز، در شرایطی که فشارهای افکار عمومی در جهان علیه جنگ غزه ادامه دارد، یک عضو پارلمان اروپا اتحادیه اروپا را به دلیل ادامه حمایت از جنایات جنگی و نسل کشی رژیم صهیونیستی محکوم کرد.

میک والاس که عضو ایرلندی پارلمان اروپا است، طی روزهای اخیر بارها از کشورهای غربی به ویژه آمریکا و اتحادیه اروپا به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه تاخته است.

والاس در تازه‌ترین اظهارات خود، طی دو پیام در شبکه «ایکس» (توئیتر سابق) اتحادیه اروپا را به دلیل بی توجهی به جان کودکان بی گناه و حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها محکوم کرد.

این قانونگذار پارلمان اروپا با بازنشر گزارش شبکه الجزیره درباره هفد قرار دادن بیمارستان‌ها در غزه نوشت: «چرا اتحادیه اروپا هیچ مشکلی با بمباران بیمارستان‌ها توسط نظام آپارتاید اسرائیل ندارد؟».

والاس ادامه داد: «آیا اتحادیه اروپا فکر می‌کند که این اقدام، اقدامی درست است؟ چرا اتحادیه اروپا دارد از جنایات جنگی اسرائیل علیه فلسطینیان حمایت می‌کند؟ آیا جان فلسطینیان اهمیتی ندارد؟»

وی اخیرا در صحن پارلمان اروپا در استراسبورگ مقر این نهاد قانونگذاری اتحادیه اروپا به بخشی از سند موسوم به «برنامه کاری» اتحادیه اروپا اشاره کرد که در آن ادعا شده که اتحادیه اروپا به دنبال حفاظت از صلح و غیرنظامیان است.

این عضو پارلمان اروپا به اظهارات جنجالی سال گذشته «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد که در آن او مدعی شده بود که اروپا شبیه به باغ است و دیگر نقاط جهان، جنگل است.

والاس خطاب به یکی از کمسیرهای اتحادیه اروپا گفت: «کمسیر! برنامه شما طوری وانمود می‌کند که انگار همه چیز در باغ اروپا، گل و بلبل است. شما می‌گویید که ما در کنار هم در کنار آزادی، رفاه و صلح در اروپا اقدامات قاطع انجام داده‌ایم».

قانونگذار ایرلندی اضافه کرد: «هیچ وقت در طول عمرم، من اروپا را اینقدر بی علاقه به صلح ندیده‌ام. ما یک جنگ را تقویت کرده و به (شعله‌های آن) دمیده‌ایم. ما همچنان از پیش بردن گفت‌و‌گو و دیپلماسی امتناع کرده‌ایم و این کار را به ضرر بسیاری از شهروندان اروپا کرده‌ایم که دارند ۱۷ درصد افزایش بهای مواد غذایی و در برخی موارد افزایش ۵۰ درصدی بهای انرژی را شاهد هستند».

وی ادامه داد: «شما می‌گویید که به دفاع و تقویت کردن حقوق بشر، حاکمیت قانون و چندجانبه گرایی موثر ادامه می‌دهید (اما) شما با اجازه دادن به ایالات متحده برای جدا کردن ما از چین دارید چندجانبه گرایی را می‌کشید».

والاس افزود: «شما می‌گویید که “ما به تلاش‌هایمان برای حفاظت از کودکان تحت تاثیر در درگیری‌های مسلحانه ادامه می‌دهیم”. شما را به خدا، شما درباره  هزار نفر از کودکانی که در غزه توسط اسرائیلی‌ها کشته شدند، چه کار کرده‌اید؟ شما دارید از اسرائیلی‌ها حفاظت می‌کنید و شما دارید نظام آپارتاید آنها را تقویت می‌کنید؟».

صندوق بین‌المللی حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) با اشاره به بحران غزه تاکید کرد که وضعیت کودکان غزه وحشتناک و آمار کشته شدگان کودک فاجعه است.

سخنگوی این سازمانِ وابسته به سازمان ملل در مصاحبه با شبکه الجزیره، خواستار حفاظت از بیمارستان‌های غزه و ایجاد کریدورهای بشردوستانه امن شد.

بنابر آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای غزه در حملات رژیم صهیونیستی بیش از ۸ هزار نفر است که بسیاری از آنها زن و کودک هستند. طبق برخی آمارها، تا کنون بیش از ۳۰۰۰ کودک به شهادت رسیده‌اند.

میک والاس در یک پیام در شبکه ایکس (توئیتر سابق) در این باره نوشت: «”برنامه کاری” اتحادیه اروپا می‌گوید که “ما به تلاش‌هایمان برای حفاظت از کودکان تحت تاثیر از درگیری‌های مسلحانه ادامه خواهیم داد” اما این یک دروغ تمام عیار است و اتحادیه اروپا کودکان غزه را در برابر نسل کشی اسرائیل رها کرده است».