ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی
ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به استان از زمان آغاز طرح نوروزی خبر داد. احمد حمزه‌زاده با […]

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد

ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی

تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از ورود ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار مسافر به استان از زمان آغاز طرح نوروزی خبر داد.

احمد حمزه‌زاده با اعلام این خبر گفت: از آغاز طرح نوروزی سال جدید، یک میلیون و ۳۲۲ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری و ۲۰۸ هزار نفر از موزه‌های استان بازدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: روستای تاریخی کندوان، کلیسای سنت‌استپانوس، موزه آذربایجان، موزه قاجار، موزه مشروطه و مسجد کبود به ترتیب پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری استان در ایام نوروز هستند.

وی، آمار ورود خودرو به استان در این مدت را یک میلیون و ۱۵۰ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: آمار تصادفات جاده‌ای در این مدت، یک هزار و ۱۰۷ مورد و تعداد فوتی‌ها، ۱۷ نفر بوده است که به ترتیب ۱۶ و ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از  روابط عمومی استانداری، حمزه‌زاده همچنین آمار اقامت رسمی در استان را ۱۵۷ هزار و ۱۹۵ نفر با ۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل عنوان کرد و گفت: آمار تردد از پایانه‌های مرزی استان نیز ۱۲ درصد کاهش داشته است.