پرداخت ۳۸۵میلیارد ‌تومان از مطالبات مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت
پرداخت ۳۸۵میلیارد ‌تومان از مطالبات مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی/ پرداخت ۳۸۵میلیارد ‌تومان از مطالبات مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از پرداخت ۳۸۵ میلیارد تومان به مؤسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان خبر داد و گفت: هزینه درمان بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی، پزشکان، مؤسسات خصوصی و سطح یک روستایی پرداخت شد. به گزارش […]

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی/

پرداخت ۳۸۵میلیارد ‌تومان از مطالبات مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از پرداخت ۳۸۵ میلیارد تومان به مؤسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان خبر داد و گفت: هزینه درمان بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی، پزشکان، مؤسسات خصوصی و سطح یک روستایی پرداخت شد.

به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان دکتر مجیدی، در جلسه برنامه عملیاتی این اداره کل  با اشاره به ارائه خدمات به نیمی از جمعیت استان اظهار داشت: بیش از ۵۲ درصد کل جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که نزدیک به ۹۰ درصد این جمعیت به‌صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیر کل بیمه سلامت استان با اشاره به خدمات بیمه‌ای به بیماران خاص و صعب‌العلاج خاطرنشان کرد: در صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج  حدود ۱۰۷ بیماری زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته که در این راستا از زمان اجرای طرح بیماران خاص و صعب‌العلاج بیش از ۴۷۰۰۰ نفر در این صندوق ثبت نام و نشان دار شده‌اند.

و وی با اشاره به پرداخت هزینه درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج دارای نشان افزود: از زمان اجرای این طرح نزدیک به ۲۶۰ میلیارد ریال در استان به بیمه شدگان این صندوق پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان با بیان اینکه هزینه‌های درمان زوج‌های نابارور تحت پوشش این بیمه قرار دارند گفت: ۲۷۰۰ زوج نابارور از طریق سامانه نشان‌دار شده‌اند و از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

دکتر مجیدی افزود: تاکنون بیش از ۱۶ هزار مادر باردار، حدود ۶۹ هزار مادر شیرده و بالغ بر ۱۴۴هزار کودک زیر پنج سال از خدمات درمانی و بیمه ای بیمه سلامت استفاده کرده اند.

دکتر مجیدی با اشاره به اینکه دهک‌های درآمدی یک تا ۵ به شکل رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند گفت: با پیشنهاد وزارت بهداشت و تصویب هیئت دولت ، در راستای حمایت از افراد کم درآمد و نیازمند علاوه بر دهک‌های یک تا ۳ دهک‌های ۴ و ۵ نیز زیرپوشش بیمه رایگان سلامت قرار گرفتند.

وی با اشاره به کاهش میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ خاطرنشان کرد: میزان حق بیمه پرداختی دهک ششم از ۳۰ به ۲۰ درصد، دهک هفتم از ۴۰ به ۳۰ درصد، دهک هشتم از ۶۰ به ۴۰ درصد و دهک نهم از ۸۰ به ۵۰ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به پرداخت مطالبات گفت: ۳۸۵ میلیارد تومان به مؤسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان شامل هزینه درمان به بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی ، مؤسسات خصوصی و سطح یک روستایی پرداخت شد.