پروازهای فرودگاه تبریز طبق برنامه انجام می‌شود
پروازهای فرودگاه تبریز طبق برنامه انجام می‌شود

پروازهای فرودگاه تبریز طبق برنامه انجام می‌شود تایسیز نیوز- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: پروازهای فرودگاه تبریز از (دوشنبه) طبق برنامه انجام می‌شود. «رامین آذری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس اطلاعیه های هوانوردی صادر شده، تمامی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه تبریز به رویه عادی خود بازگشتند. وی با بیان […]

پروازهای فرودگاه تبریز طبق برنامه انجام می‌شود

تایسیز نیوز- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: پروازهای فرودگاه تبریز از (دوشنبه) طبق برنامه انجام می‌شود.

«رامین آذری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس اطلاعیه های هوانوردی صادر شده، تمامی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه تبریز به رویه عادی خود بازگشتند.

وی با بیان اینکه وضعیت پروازها در سامانه اینترنتی این فرودگاه اطلاع رسانی می شود، اظهار کرد: مسافران هوایی پیش از عزیمت به فرودگاه تبریز، از برنامه پرواز خود اطلاع کسب کنند.

به گزارش تایسیز نیوز، پروازهای فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز لغو شده بود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی شلیک شد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

آذربایجان شرقی دارای ۲ فرودگاه شهید مدنی تبریز و سهند است.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و ساخته شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و مسیرهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان قرار گرفته است و سالانه بیش از پنج هزار مسافر از تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابجا می‌شوند.