پیش‌بینی بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی
پیش‌بینی بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی

پیش‌بینی بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز چهارشنبه تا عصر شنبه هفته آینده، بارش های رگباری و در نواحی مستعد تگرگ استان را فرا می‌گیرد. «محمد امیدفر» با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی ناپایدار در استان حاکم می شود، افزود: بر […]

پیش‌بینی بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی

پیش‌بینی بارش‌های رگباری و تگرگ در آذربایجان‌شرقی

تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز چهارشنبه تا عصر شنبه هفته آینده، بارش های رگباری و در نواحی مستعد تگرگ استان را فرا می‌گیرد.

«محمد امیدفر» با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی ناپایدار در استان حاکم می شود، افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی و آخرین اطلاعات هواشناختی، فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید همراه با خیزش گرد و خاک، غرش آذرخش و بروز مه می شود.

وی با اشاره به احتمال برخورد آذرخش، اظهار کرد: برای پیشگیری از این اتفاق و حادثه، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شدت بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه ای، اختلال در تردد های جاده ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک و محصولات زراعی و باغی وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.