پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسیرگشایی «گوروانچی» تبریز
پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسیرگشایی «گوروانچی» تبریز

شهردار تبریز خبر داد؛ پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسیرگشایی «گوروانچی» تبریز تایسیز نیوز- شهردار تبریز گفت: تابلو روزشمار مسیرگشایی و سنگفرش گوروانچی تا یک هفته نصب می شود و با بهره برداری از این پروژه که از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار است محور تاریخی مرکز شهر تکمیل می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز، یعقوب هوشیار ضمن […]

شهردار تبریز خبر داد؛

پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسیرگشایی «گوروانچی» تبریز

پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسیرگشایی «گوروانچی» تبریز

تایسیز نیوز- شهردار تبریز گفت: تابلو روزشمار مسیرگشایی و سنگفرش گوروانچی تا یک هفته نصب می شود و با بهره برداری از این پروژه که از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار است محور تاریخی مرکز شهر تکمیل می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، یعقوب هوشیار ضمن اعلام این خبر افزود: پیش از این مسیرگشایی شهید علیپور و سنگفرش آدی گوزل که خانه تاریخی باقرخان در آن واقع شده به بهره‌برداری رسیده بود و پس از افتتاح گوروانچی محور تاریخی و گردشگری بافت قدیمی شهر تکمیل و نقش مهمی در جذب گردشگر خواهد داشت.

وی از شهرداری منطقه ۸ خواست تابلو روز شمار این پروژه تا یک هفته نصب و زمان بهره‌برداری به شهروندان اعلام شود.

هوشیار خاطرنشان کرد: این مسیرگشایی که پیش از این مقرر شده بود تنها در قسمت پیاده رو عملیات سنگفرش آن اجرایی شود، هم اکنون قسمت سواره رو آن نیز سنگفرش و تقدیم شهروندان عزیز خواهد شد.

شهردار تبریز یادآور شد: خیابان گوروانچی به طول حدود ۵۰۰ متر و عرض ۱۸ متر خیابان‌های شهید علیپور، قره‌باغی ها و امام خمینی (ره) را به هم متصل خواهد کرد.

هوشیار پیشرفت فیزیکی این مسیرگشایی و سنگفرش آن را ۸۰ درصد اعلام و خاطر نشان کرد: هزینه تملک و سنگفرش این پروژه مهم ۲,۱۲۰ میلیارد ریال است و باید در حداقل زمان قابل بهره برداری باشد.