پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان
پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان

پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان تایسیز نیوز – دارنده نشان اژدهای سرخ معبد شائولین از پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان خبر داد. بهنام طیب نیا در گفت و گو با خبرنگار، ضمن معرفی خود افزود: متولد ۱۳۶۷ در شهر تبریز و دارای مدرک کارشناسی مهندسی […]

پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان

پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان

تایسیز نیوز – دارنده نشان اژدهای سرخ معبد شائولین از پیگیری ثبت سبک نینجا شائولین در وزارت ورزش و جوانان خبر داد.

بهنام طیب نیا در گفت و گو با خبرنگار، ضمن معرفی خود افزود: متولد ۱۳۶۷ در شهر تبریز و دارای مدرک کارشناسی مهندسی طراحی صنعتی و مکانیک بوده و همچنین دانشجوی کارشناسی ارشد نیز می‌باشد و از ۱۰ سالگی فعالیت خود در ورزش رزمی را بصورت جدی در ووشو، تای چی، وینگ چون، جیت کاندو، شائولین چوان، پنچاک سیلات، کیک بوکسینگ و نینجا واریور شروع کرده است.

دارنده نشان سرخ از معبد شائولین با بیان اینکه در رشته‌های فوق مدرک مربیگری کسب کرده است، عنوان داشت: در رشته‌های یاد شده دان فنی دریافت کرده و همچنین دان ۵ فدراسیون ووشو و دان ۵ فدراسیون ورزش‌های رزمی را نیز کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در هفت رشته و سبکی که نام برده شد در مسابقات کشوری، ملی و حتی برون مرزی شرکت کرده و چندین بار در مسابقات بین المللی MMA حضور داشتم و همچنین در مسابقات بین المللی شهر باکو آذربایجان و مسابقات بین المللی سوپر فایت مقام نخست ارمنستان ام ام ای و نایب قهرمانی مجازی کونگ فوی بلغارستان و چین را تصاحب کرده و چندین بار در مسابقات کاتا با سلاح و بی سلاح مقام‌هایی بدست آورده‌ام.

طیب نیا با اشاره به مسابقات ۲۰۲۲ در زمان شیوع بیماری کرونا ۲ دوره موفق شدم مقام‌های قهرمانی مسابقات معبد شائولین از بین ۵ هزار شرکت کننده از ۹۰ کشور حاضر در مسابقات را کسب کنم.

وی با بیان اینکه کسب این مقام‌ها بود که از معبد شائولین دعوت کردند تا اساتید و قهرمانان مسابقات ۲۰۲۲ برای تحویل مدرک خود به معبد شائولین تشریف بیاورند، اظهار کرد: در این دعوت همچنین گفته بودند اگر تمایل داشتید می‌توانید دوره‌های تکمیلی را طی کنید و از آنجایی که ما هم چند سالی بود که قصد داشتیم هزینه سفر به معبد شائولین را تهیه کنیم نهایتاً از اسفند ۱۴۰۲ تا اواسط فروردین ماه ۱۴۰۳ با سفر به معبد، دوره‌های تکمیلی و باز آموزی دوره‌ها را در ۲ بخش فیزیکی و متافیزیکی در معبد شائولین ارائه کردیم.

طیب نیا با توضیح این موضوع که در این دوره بعضی از حرکت‌ها را اصلاح کرده و بعضی‌ها را هم اضافه کردند، اذعان کرد: بخش‌های متافیزیکی نیروی ذن بوده که بصورت مدیتیشن هستند و بخش‌های فیزیکی هم بصورت تالو سنتی و برگرفته از تلفیق حیوانات می‌باشد.

وی با اشاره به این موضوع که در این مدت چندین کتاب با عنوان‌های اسرار ذن، افکار هیپنوتیزم نینجا، نینجا و ۶۵ سلاح سرد، روان شناسی روح نینجا، کاریزماتیک بروسلی، مسابقات جهانی MMA، نینجا شائولین، چشم سوم نینجا شائولین و ذن هیپنوتیزم شائولین را در چندین جلد به چاپ رسانده‌ام و نکته مهم در این مورد این است که تمام این کتاب‌ها از روی تجربیات خودم نوشته‌ام و به هیچ وجه گردآوری شده از کتب دیگر نیست و حتی این نوشته‌ها بصورت چکیده مقاله در مجلات اروپایی چاپ و ارائه شده است که باعث شده از سوی کنفدراسیون جهانی هنرهای رزمی مدرک افتخاری فوق دکتری اهدا شده است.

مربی هنرهای رزمی تاکید کرد: با جمع آوری داشته‌های خودم از این ۷ سبک بصورت یکجا سبک واحد با نام نینجا شائولین را بنیانگذاری کرده و در ۵ کنفدراسیون به ترتیب ایمارو، ایمارو اسپرت، تافیسا، دفاع شخصی جهانی، هنرهای رزمی و دانشگاه ورزش جهان به ثبت رسانده‌ام، و همچنین مؤسسه بین المللی رزم ترکیبی اژدها را زیر نظر دادگستری ثبت کرده‌ام.

بنیان گذار سبک نینجا شائولین در جهان اضافه کرد: مراحل ثبت این سبک را در وزارت ورزش و جوانان شروع کردیم و انشاالله با طی پروسه و کسب مجوز، بصورت ملی نیز این سبک را در کشور عزیزمان گسترش خواهیم داد.

وی با اشاره به کسب نشان اژدهای سرخ از دست رئیس معبد شائولین استاد بزرگ شیء یونگ شین، اذعان کرد: کسب نشان اژدهای سرخ که به صورت سنبلیک و با مستندات به بنده تحویل داده شد، به عنوان اولین ایرانی این نشان را دریافت کردم.

استاد طیب نیا با بیان اینکه کلیه هزینه سفر به معبد شائولین را خودش متقبل شده، توضیح داد: آنقدر که در راه جذب اسپانسر دویدم که دیگر از این امتیاز نا امید شدم و تمامی برنامه‌های سفر به کشورهای خارجی و حضور در دوره‌ها و مسابقات را با هزینه شخصی پیگیری می‌کنم و حتی ماه آینده هفتم اردیبهشت ماه در مسابقات MMA گرجستان حضور خواهم داشت و باز با هزینه خودم خواهم رفت.

آموزش دیده معبد شائولین چین، در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر مربیگری می‌کنید؟ و چند نوآموز دارید؟ بیان کرد: بله با اینکه مربیگری می‌کنم ولی همچنان خودم را هنرجو می دانم و دنبال یادگرفتن هستم و در خصوص تعداد شاگردان باید بگویم که قبلاً که نمایندگی نینجا واریور در استان را داشتم هم در بخش آقایان و هم بخش بانوان شعبه داشتیم و نزدیک به ۳ هزار شاگرد داشتم و الان بصورت خصوصی آموزش می‌دهم در این مدت شاگردانی داشتم که مقام کشوری کسب کرده‌اند.

گفتنی است، بهنام طیب نیا بنیانگذار سبک نینجا شائولین در جهان، متأهل و دارای ۲ فرزند بوده و مهمترین عامل برای پیگیری اش در ورزش رزمی را علاقه شدید به بروس لی قهرمان هنرهای رزمی عنوان کرده و بیان داشت: زیر نظر اساتید بنامی که از بردن نامشان معذور هستم کار کرده‌ام.