کاروان تجهیزات هنرستانی به نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی، اعزام شد
کاروان تجهیزات هنرستانی به نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی، اعزام شد

کاروان تجهیزات هنرستانی به نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی، اعزام شد تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی کاروان تجهیزات هنرستانی در راستای افزایش توان فنی فضاهای آموزشی هنرستان‌های استان شامل ۳۱ کامیونت و نیسان وانت با صرف اعتباری بالع بر ۲۰ میلیارد تومان به هنرستان‌های نقاط مختلف استان اذربایجان شرقی اعزام شد. مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و […]

کاروان تجهیزات هنرستانی به نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی، اعزام شد

کاروان تجهیزات هنرستانی به نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی، اعزام شد

تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی کاروان تجهیزات هنرستانی در راستای افزایش توان فنی فضاهای آموزشی هنرستان‌های استان شامل ۳۱ کامیونت و نیسان وانت با صرف اعتباری بالع بر ۲۰ میلیارد تومان به هنرستان‌های نقاط مختلف استان اذربایجان شرقی اعزام شد.

مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این آئین، همراهی فرمانداران در معیت دیگر مسئولان استانی با دستگاه تعلیم تربیت استان را افتخاری برای این دستگاه عنوان کرد و گفت: یکی از اتفاقات مبارک برای ما همراهی تمامی مسئولان و دغدغه‌مندی آنان در حوزه آموزش و پرورش است.

وی در ادامه ادامه با بیان اینکه حدود یک دهه قبل ۳۵ درصد از دانش‌آموزان در هنرستان‌ها ثبت‌نانم می‌کردند، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش ۵۰ درصدی ثبت‌نام در هنرستان‌ها بود، خوشبختانه آموزش و پرورش طی به تازگی برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی کرده است؛ بطوریکه امسال در استان ما ۴۱ درصد دانش‌آموزان پایه دهم در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند که از نظر آینده شغلی و توسعه متوازن، فرصت بزرگی برای آموزش و پرورش به شمار می‌آید.

این مقام مسئول متذکر شد: طبق هدفگذاری‌ها باید ۴۱ درصد از دانش‌آموزان پایه دهم به سمت هنر هنرستان‌ها هدایت شوند و این درصد، الان به ۴۳/۸ ۴۴ رسیده و لازمه ترغیب دانش‌آموزان برای تحصیل در هنرستان‌ها تجهیز این مدارس است.

سفادتی بیان کرد: واقعیت امر این است که اعتبارات دولتی با وجود توجه زیاد به این موضوع، کفاف نمی‌دهد و حتما باید ضمن بهره‌مندی از حمایت خیران به اجرای طرح هنرستان‌های جوار صنعت که در استان‌های صنعتی موفقیت‌های زیادی در این حوزه به دست آمده و خوب پیش رفته‌اند، در استانمان توجه کنیم تا هنرستان‌ها توسط صنایع تجهیز شوند و دانش‌آموزان ضمن تضمین آینده شغلیشان برای تحصیل در هنرستان‌ها رغبت، پیدا کنند.

فرهودی، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز در ادامه، اعزام بزرگترین تجهیزات آموزشی کشور با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه به نقاط متعدد استان آذربایجان شرقی را دستاورد بزرگی خواند و گفت: در قالب این رویداد مهم، ۱۵۶ کامیون تریلی شامل تجهیزاتی با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به مناطق متععد استان، ارسال شد.


وی ادامه داد: تقویت فنی و تخصصی هنرستان‌های کشور به ویژه استان، نقطه عطفی برای ترسیم آینده درخشان کشور و استانمان است؛ چرا که تربیت دانش‌آموزانی توانمند از نظر فنی می‌تواند در کاهش مشکلات اشتغال موثر واقع شود.


فرهادی در بخش پایانی سخنانش از همکاری و همدلی مدیر کل آموزش و پرورش استان، فرماندار تبریز و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه همیشه سرافراز در تفاهنامه‌ای با ما اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس، قدردانی کرد.
فاتحی، فرماندار شهرستان تبریز نیز در حاشیه اعزام تجهیزات هنرستانی با بیان اینکه امیدواریم این اقدام منشأ برکتی برای پیشرفت علمی استان ما باشد، گفت: توسعه اصلی از توجه به مدارس و دانش‌آموزان شروع می‌شود و مدارس، مبانی توسعه به شمار می‌آیند.