کشف لاشه ۱۹ قطعه کبک از شکارچیان غیر‌مجاز در مراغه
کشف لاشه ۱۹ قطعه کبک از شکارچیان غیر‌مجاز در مراغه

غلامرضا زارع، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه اظهار داشت: محیط‌بانان این شهرستان کبک‌ها و خرگوش را حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع صوفی چای از شکارچیان غیرمجاز کشف کرده‌اند.  به گزارش تایسیزنیوز، وی افزود‌: در این ارتباط ۴ نفر شکارچی غیرمجاز دستگیر شده‌اند و ۲ نفر نیز متواری شده‌اند.  وی اضافه کرد‌: […]

غلامرضا زارع، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه اظهار داشت: محیط‌بانان این شهرستان کبک‌ها و خرگوش را حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع صوفی چای از شکارچیان غیرمجاز کشف کرده‌اند. 

به گزارش تایسیزنیوز، وی افزود‌: در این ارتباط ۴ نفر شکارچی غیرمجاز دستگیر شده‌اند و ۲ نفر نیز متواری شده‌اند. 

وی اضافه کرد‌: از این گروه ۲ قبضه اسلحه شکاری و ۵۰ تیر فشنگ ساچمه‌ای و برخی ادوات شکار کشف و ضبط شده است . 

زارع با بیان اینکه این شکارچیان اهل آذربایجان‌غربی و معلم‌، کارمند شرکت گاز‌، استاد دانشگاه هستند، تصریح کرد: یکی از شکارچیان به همراه یکی از اسلحه‌ها چند ماه پیش نیز دستگیر شده بود‌. 

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه، از ابتدای سال ۱۳ گروه به خاطر شکار و صید غیرمجاز دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند . 

زارع یادآور شد: در این ارتباط ۴ قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز نیز توقیف شده است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نداشتن پروانه و اقدام شروع به شکار در دامنه‌های سهند، جُرم محسوب می‌شود و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است. 
دامنه‌های سهند، زیستگاه انواع پرندگان و حیوانات وحشی از جمله، خرس، بزکوهی، گرگ، گراز، خرگوش، انواع گربه‌های وحشی، عقاب، کبک، جغد، کبوتر چاهی، شاهین و انواع پرندگان کنار آبزی است.