کشف یکهزار و ۷۶۰ سکه فلزی تاریخی از منزل یک روستایی در مراغه
کشف یکهزار و ۷۶۰ سکه فلزی تاریخی از منزل یک روستایی در مراغه

کشف یکهزار و ۷۶۰ سکه فلزی تاریخی از منزل یک روستایی در مراغه تایسیز نیوز- فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی از کشف و ضبط یکهزار و ۷۶۰ عدد سکه تاریخی در منزل شخصی واقع در روستای گل‌تپه شهرستان مراغه خبر داد. به‌ گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط‌ […]

کشف یکهزار و ۷۶۰ سکه فلزی تاریخی از منزل یک روستایی در مراغه

تایسیز نیوز- فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی از کشف و ضبط یکهزار و ۷۶۰ عدد سکه تاریخی در منزل شخصی واقع در روستای گل‌تپه شهرستان مراغه خبر داد.

به‌ گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط‌ عمومی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی، سرهنگ غلامرضا زینالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در جریان بازرسی عوامل فرماندهی انتظامی از منزلی شخصی در روستای فوق علاوه بر سکه های مزبور، چند قلم اشیای تاریخی نیز کشف شد.

وی اظهار کرد: پس از کشف اشیای تاریخی عوامل یگان حفاظت شهرستان مراغه بلافاصله در محل حاضر شده و طی تفحص، یک عدد مجسمه سفالی، مجسمه فلزی تاریخی، کتیبه گچی نقوش‌دار و یکهزار و ۷۶۰ عدد سکه فلزی تاریخی، کشف و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی جمع‌آوری شد.

زینالی همچنین گفت: مردم آذربایجان شرقی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند.