کوچ عشایر شمال غرب کشور به مراتع آذربایجان شرقی آغاز شد
کوچ عشایر شمال غرب کشور به مراتع آذربایجان شرقی آغاز شد

کوچ عشایر شمال غرب کشور به مراتع آذربایجان شرقی آغاز شد تایسیز نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با نزدیک شدن به تابستان، کوچ عشایر از استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به مراتع ییلاقی آذربایجان شرقی آغاز شد. اکبر فتحی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کوچ ۱۳ هزار خانوار […]

کوچ عشایر شمال غرب کشور به مراتع آذربایجان شرقی آغاز شد

تایسیز نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با نزدیک شدن به تابستان، کوچ عشایر از استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به مراتع ییلاقی آذربایجان شرقی آغاز شد.

اکبر فتحی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کوچ ۱۳ هزار خانوار عشایر از آذربایجان شرقی و سه استان همجوار به ییلاق‌های آذربایجان شرقی آغاز شده طوری که تابستان هر سال حدود پنج هزار خانوار از استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در ییلاق‌های آذربایجان شرقی میهمان هستند. وی جمعیت دامی عشایر آذربایجان شرقی را بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس اعلام کرد و افزود: این استان چهارمین قطب عشایری در کشور است.

وی گفت: کوچ عشایر آذربایجان شرقی براساس تقویم اداره کل منابع طبیعی از پانزدهم خرداد آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اظهار کرد: مراتع کلیبر، اهر، خداآفرین، ورزقان و هوراند در ارسباران، مراغه در دامنه‌های سهند و سراب در دامنه‌های سبلان از مناطق مهم ییلاقی در آذربایجان شرقی است.

فتحی ادامه داد: عشایر تا آخر شهریور در ییلاق‌های استان به کار و تولید مشغول هستند.

فتحی گفت: همزمان با آغاز کوچ بهسازی راه‌های عشایری و برف روبی مناطق برف گیر در ییلاق‌های استان نیز آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بهسازی و برف روبی ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های مراتع سهند همزمان با کوچ عشایر در مراغه آغاز شده است.