کوک ساز انتخابات با شور هنرمندان تبریزی
کوک ساز انتخابات با شور هنرمندان تبریزی

کوک ساز انتخابات با شور هنرمندان تبریزی تایسیز نیوز- بزرگان اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تبریز گرد هم آمده و با شرکت در انتخابات ساز انتخابات را کوک کردند. به گزارش تایسیز نیوز به نقل ازایرنا همزمان با آغاز رای گیری مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور، چهره‌های مطرح و […]

کوک ساز انتخابات با شور هنرمندان تبریزی

تایسیز نیوز- بزرگان اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تبریز گرد هم آمده و با شرکت در انتخابات ساز انتخابات را کوک کردند.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل ازایرنا همزمان با آغاز رای گیری مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور، چهره‌های مطرح و بزرگان اهل فرهنگ، هنر و رسانه تبریز نیز گرد هم آمده و به نمایندگان منتخب خود رای دادند.

اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه پای کار تعیین سرنوشت کشور هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران در محل استقرار صندوق اخذ رای ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، اظهار کرد: خوشحال هستیم که امروز در بهار انتخاب و تعیین سرنوشت مردم، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه پای کار هستند و جمعی از هنرمندان فرهیخته و شناخته شده استان پای صندوق رای حضور دارند.

سید محمدحسین بلاغی افزود: حضور امروز هنرمندان در پای صندوق ۲ پیام دارد، پیام نخست این است که مردم باید در انتخاب و تعیین سرنوشت خود دخیل باشند و افرادی را انتخاب کنند که در نمایندگی مجلس موثر واقع شوند.

وی ادامه داد: پیام دوم با توجه به مرجعیت هنرمندان این است که افراد مشهور یک جایگاه الگویی دارند و امروز با حضور خود نشان می‌دهند که تعیین سرنوشت مهم است.

وی خاطرنشان کرد: برقراری این صندوق رای مختص اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، نه یک نگاه حاکمیتی بلکه خواسته خود این هنرمندان بود، این صندوق را در دور اول انتخابات مجلس نداشتیم که مورد انتقاد اصحاب رسانه واقع شد و امروز استقبال هنرمندان از این صندوق نشان داد که هنرمندان استان ما همواره پای کار هستند.

بلاغی گفت: هرچقدر نمایندگان با عقبه بالای آرا انتخاب شوند، قدرت چانه زنی و مطالبه گری مسائل استان از سوی آن‌ها در سطح ملی بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، افرادی را برای نمایندگی انتخاب می‌کنند که حائز نگاه فرهنگی و هنری مطلوب در سطح ملی بوده و برای مطالبه مسائل فرهنگی کشور پیشرو و پیشگام و همراه با مدیران استانی باشند.

برای کشوری قدرتمند باید در تمامی انتخابات شرکت کنیم

علیرضا رنجی پور، هنرمند طنزپرداز تبریزی نیز در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به قدری اهمیت دارد که امروز تمام هنرمندان پای صندوق رای حضور یافته‌اند.

وی افزود: ما باید نسبت به تعیین سرنوشت خود بی تفاوت نباشیم و برای کشوری قدرتمند در تمام انتخابات شرکت کنیم.

وی در خصوص تاثیرگذاری اصحاب فرهنگ و هنر در جریانات سیاسی کشور، گفت: اصحاب فرهنگ می‌توانند الگو باشند.

نمایندگانی که برای وطن و مردم دل می‌سوزانند را انتخاب کنیم

بهمن قربانزاده، هنرمند موسیقی عاشیق نیز در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: انتخابات برای کشور و حتی از جنبه فردی یک وظیفه است باید نمایندگانی انتخاب شوند که برای کشور، ملت، وطن و خاکمان زحمت می‌کشند و دل می‌سوزانند.

وی افزود: باید پشتیبان گزینه‌های اصلح باشیم و انسان‌های اصلح را انتخاب کنیم، کسانی که سواد و شعور دارند نه برای جیب خود بلکه برای وطن و شهدایی که برای خاکمان، جان و خون داده‌اند، به مجلس می‌روند.

به امید آینده جمع شده‌ایم

استاد مهدی لزیری، هنرمند پیشکسوت تئاتر نیز در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: امروز تمام اقشار هنرمندان جمع شده‌اند تا در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

وی با تاکید بر این‌که باید بهترین‌ها را برای مجلس و نمایندگی مردم انتخاب کنیم، گفت: امروز به امید آینده جمع شده‌ایم.

وی ادامه داد: هنرمندان و به چهره‌های شناخته شده، همواره در جریانات سیاسی موثر هستند و اگر یک گام به سمت ملت بیایند، ملت نیز به دنبالشان جلو خواهند آمد.

لزیری تاکید کرد: هنرمندان، وظیفه خطیری در جریانات انتخابات دارند.

حضور در انتخابات، حقی است که باید استفاده شود

مهرداد خوشکار مقدم، فعال رسانه‌ای نیز در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: علی رغم تمام انتقادات و نظرات فعالان رسانه‌ای، مردم و گروه‌های سیاسی از روند تایید صلاحیت‌ها تا روز انتخابات، حضور و مشارکت در انتخابات می‌تواند موثر واقع شود.

وی افزود: نتیجه شرکت و عدم شرکت در انتخابات را دیدم، حضور در انتخابات، حقی است که باید استفاده شود تا دیگران برای ما تصمیم نگیرند.

وی ادامه داد: انتخابات یک پدیده چند بعدی است هر عاملی هم‌چون رسانه در سطح خود می‌تواند برای ارتقای مشارکت در انتخابات تاثیرگذار باشد.

خوشکار مقدم گفت: رسانه برای افزایش مشارکت از طریق روشنگری، شفافسازی، مطالبه گری از کاندیداهای جدید و نمایندگان ادوار می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

انتخابات در هر برهه از زمان برای کشور ما مهم بوده است

غلامرضا میرزازاده، آهنگساز و نوازنده و رییس انجمن موسیقی تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار، اظهار کرد: انتخابات در هر برهه از زمان برای کشور ما مهم بوده و اهمیت آن به خصوص در برهه کنونی بسیار زیاد است.

وی ابراز خوشحالی کرد که هنرمندان در تعیین سرنوشت کشور و انتخابات مجلس شورای اسلامی نقش آفرین هستند.

به گزارش تایسیز نیوز، مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در حوزه های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» به دوره دوم کشیده شده و ۱۲ نفر در این مرحله برای تصدی ۶ کرسی رقابت می کنند.

در مرحله نخست انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز ۲ نفر و میانه یک نفر به طور مستقیم راهی مجلس شدند و هشت نفر از تبریز برای تعیین چهار نماینده، ۲ نفر از میانه برای تعیین یک نماینده و ۲ نفر از شبستر برای تعیین یک نماینده راهی دور دوم شدند.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز بیست و یکم اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح آغاز شد.