کیفیت هوای تبریز قابل قبول شد
کیفیت هوای تبریز قابل قبول شد

کیفیت هوای تبریز قابل قبول شد تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از بازگشت کیفیت هوای کلانشهر به شرایط قابل قبول خبر داد. شهنام اشتری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ، افزود: هم اکنون شاخص کیفی هوای تبریز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با عدد ۹۶ و قابل قبول […]

کیفیت هوای تبریز قابل قبول شد

تایسیز نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از بازگشت کیفیت هوای کلانشهر به شرایط قابل قبول خبر داد.

شهنام اشتری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ، افزود: هم اکنون شاخص کیفی هوای تبریز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر با عدد ۹۶ و قابل قبول است که روز گذشته این عدد تا ۱۲۲ نیز افزایش یافته بود.

وی ادامه داد: طبق پایش ایستگاه های سنجش در تبریز میانگین ۲۴ ساعته گذشته کیفیت هوای این شهر از ساعت هفت صبح دیروز تا هفت امروز / چهارشنبه/ بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۱۳ و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

اشتری دلیل اصلی آلودگی هوای تبریز در روز گذشته را مربوط به نفوذ گرد و غبار از عرب کشور اعلام کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، از ابتدای زمستان تاکنون هوای تبریز ۲۰ روز در شرایط ناسالم قرار گرفته است و در روزهای ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳ دی ماه مدارس این شهر و اسکو به علت شدت آلودگی به صورت غیرحضوری برگزار شد.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمام گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.