۱۲۰روستای آذربایجان‌شرقی در قالب طرح جهادی آبرسانی شد
۱۲۰روستای آذربایجان‌شرقی در قالب طرح جهادی آبرسانی شد

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای مرحله نخست طرح جهاد آبرسانی به ۱۷۸ روستای استان، گفت: آبرسانی به ۱۲۰ روستا در قالب این طرح به اتمام رسیده است. به گزارش تایسیزنیوز، «محمد خانی» با اعلام این خبر اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها، افزون بر ۵۲ هزار نفر […]

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای مرحله نخست طرح جهاد آبرسانی به ۱۷۸ روستای استان، گفت: آبرسانی به ۱۲۰ روستا در قالب این طرح به اتمام رسیده است.

به گزارش تایسیزنیوز، «محمد خانی» با اعلام این خبر اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها، افزون بر ۵۲ هزار نفر تحت پوشش خدمات تامین آب سالم و پایدار قرار گرفتند.
وی افزود: تا کنون برای اجرای طرح های آبرسانی به ۱۷۸ روستا در استان، ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی بیان کرد: همزمان، فاز ۲ این طرح نیز برای آبرسانی به ۲۳۳ روستا در شهرستان های مختلف برنامه ریزی شده و تفاهم نامه ای در این راستا با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) امضا شده است تا این روستاها نیز به جمع روستاهای برخودار از آب شرب سالم و پایدار بپیوندند.

خانی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی در موضوع آبرسانی روستایی جزو استان های پیشرو است و با همراهی و مشارکت مردم، خیرین و گروه های جهادی انتظار می رود این روند همچنان ادامه داشته باشد.

از ۲ هزار و ۷۰۰ روستای آذربایجان شرقی حدود ۷۰۰ روستا دارای تنش آبی هستند که با برنامه ریزی های انجام شده در دولت سیزدهم و اجرای طرح جهاد آبرسانی، تلاش بر این است این تنش آبی رفع شود.

شرکت آبفای آذربایجان شرقی در قالب یک میلیون و ۸۱۰ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۷۳ شهر استان با دربرگیری چهار میلیون و ۲۳۰ هزار نفر را زیر پوشش شبکه آشامیدنی و بهداشتی قرار داده است.

آبرسانی به روستاهای آذربایجان شرقی در ۲ مرحله انجام می شود در مرحله نخست که در مراحل پایانی قرار گرفته ۱۷۸ روستا و در مرحله دوم ۲۳۳ روستا از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می شوند و با اجرای این طرح ها، تعداد روستاهای دارای تنش آبی استان که تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۷۰۰ روستا بود به ۳۰۰ روستا کاهش می یابد.