۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود
۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود

رییس‌کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز: ۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود تایسیز نیوز- رییس‌کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود. به گزارش تایسیز نیوز، علیرضا نوای باغبان در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر، […]

رییس‌کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز:

۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود

۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود

تایسیز نیوز- رییس‌کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط ۲ متروی تبریز هزینه می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، علیرضا نوای باغبان در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر، با بیان اینکه عملکرد شهرداری تبریز در زمینه اخذ اوراق مشارکت ستودنی است، گفت: در بودجه سال گذشته ۱۴۰۰ میلیارد اوراق مشارکت از بانک مرکزی لحاظ کرده بودیم که در ساعات پایانی سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز موفق به اخذ آن شد.

وی افزود: از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس‌های جدید و ۱,۲۰۰ میلیارد تومان برای هزینه کرد در پروژه خط ۲ متروی تبریز، هزینه می‌شود.

باغبان با بیان اینکه حصیل مبالغ این اوراق و به اصطلاح نقد کردن آن فرآیند بسیار سخت و پیچیده‌ای دارد، خاطرنشان کرد: شهردار تبریز و تیم معاونت اقتصادی مالی شهرداری با تلاش‌های بی وقفه و پیگیری‌های مداوم موفق شدند این مهم را محقق سازند.

این عضو شورای شهر تبریز در خصوص ابعاد دیگر این اقدام اظهار داشت: اگر ما می‌خواستیم این مبلغ را از طریق وام تأمین کنیم، بدون شک مبلغ هنگفتی نیز باید بابت سود آن به بانک پرداخت می‌کردیم؛ از سویی دیگر مهمترین مزیت اوراق مشارکت این است که نصف آن را دولت پرداخت می‌کند و نصف دیگر بر عهده شهرداری است و همین موضوع نشانگر این است که شهرداری در این خصوص کاری بسیار حائز اهمیت انجام داده است.

باغبان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به دلیل پیچیدگی و مشکلات موجود در این موضوع، تنها دو یا سه شهر توانسته‌اند از اوراق مشارکت بهره برداری کنند که یکی از آنها نیز کلانشهر تبریز است.

وی در خصوص دریافت این مبلغ نیز تصریح کرد: با تلاش مستمر شهردار محترم و معاون اقتصادی و مالی، حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در آخرین دقایق سال گذشته به حساب شهرداری واریز شد و مابقی آن نیز به تدریج و طی سال جاری واریز خواهد شد.