۱۲ طرح سرمایه‌گذاری در پتروشیمی تبریز در دست اجراست
۱۲ طرح سرمایه‌گذاری در پتروشیمی تبریز در دست اجراست

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گفت: در حال حاضر طرح‌های سرمایه گذاری به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان در این واحد صنعتی و تولیدی در دست اجرا است.سیاوش درفشی افزود: این طرح های سرمایه گذاری به عنوان پروژه های ملی بسیار مهم در قالب افزایش میزان تولیدات، ایجاد واحدهای جدید و دانش افزایی در حال اجراست که […]

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گفت: در حال حاضر طرح‌های سرمایه گذاری به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان در این واحد صنعتی و تولیدی در دست اجرا است.
سیاوش درفشی افزود: این طرح های سرمایه گذاری به عنوان پروژه های ملی بسیار مهم در قالب افزایش میزان تولیدات، ایجاد واحدهای جدید و دانش افزایی در حال اجراست که می تواند تحولات بسیار عمیق و مهم اقتصادی و تجاری در آذربایجان شرقی و تبریز به وجود آورد.
وی میزان اشتغالزایی طرح های فوق را ۲ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: علاوه بر این تعداد اشتغالزایی، با تکمیل و اجرای این طرح ها اشتغال های مهم و وسیع غیرمستقیم نیز در صنایع پایین دستی استان ایجاد خواهد شد که می تواند بخشی از معضل بیکاری استان را حل کند.
درفشی ادامه داد: علاوه بر طرح های سرمایه گذاری فوق، چند طرح توسعه ای به ارزش چهار هزار میلیارد تومان نیز به عنوان مگاپروژه در مجتمع پتروشیمی تبریز در دست بررسی است که هم اکنون در دفتر وزارتی فرایند اداری خود را طی می کند و در انتظار امضای وزیر می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد طرح های سرمایه گذاری در دست اجرای پتروشیمی تبریز تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.
درفشی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد دانش فنی طرح های سرمایه گذاری پتروشیمی تبریز به دانشمندان ایرانی تعلق دارد.
اجرای طرح مجتمع پتروشیمی تبریز در قانون بودجه سال ۱۳۶۶ کل کشور تصویب و کلیات طرح در بهمن ماه ۱۳۶۷ به تائید هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید و فعالیت های طراحی و مهندسی در نمیه دوم سال ۱۳۶۸ و عملیات نصب نیز در سال ۱۳۷۱ آغاز شد.
مجتمع پتروشیمی تبریز نخستین واحد پتروشیمی کشور است که واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین در آن با دانش بومی، طراحی و اجرا می‌شود.
این شرکت در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار در جنوب غربی شهر تبریز و در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع شده است.
میزان تولید و صادرات پتروشیمی تبریز در سال گذشته ۴۰۰ هزار تن اعلام شده است .