۱۵۳ هزار مسکن روستایی آذربایجان‌شرقی مقاوم‌سازی شد
۱۵۳ هزار مسکن روستایی آذربایجان‌شرقی مقاوم‌سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ حدود ۳۰۵ هزار و ۴۰ واحد مسکن روستایی در این استان وجود دارد که تاکنون حدود ۱۵۳ هزار واحد از آن ها مقاوم سازی شده است. حجت الله سروری، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به […]

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ حدود ۳۰۵ هزار و ۴۰ واحد مسکن روستایی در این استان وجود دارد که تاکنون حدود ۱۵۳ هزار واحد از آن ها مقاوم سازی شده است.

حجت الله سروری، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه سهمیه سالانه آذربایجان شرقی برای مقاوم سازی مسکن روستایی ۱۲ هزار واحد است، افزود: تاکنون به طور متوسط بیش از ۴۹ درصد از واحدهای مسکونی روستایی این استان مقاوم‌سازی شده که از میانگین کشوری یک درصد بیشتر است و در صورت استمرار اعطای تسهیلات بانکی در این زمینه، تا پایان سال ۱۴۱۰ مقاوم سازی مساکن روستایی استان به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است، اظهار داشت: امسال بیش از هشت هزار پرونده برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی به بانک های استان ارسال شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در صورت مساعدت بانک های عامل، تا مهر سال آینده اکثر سهمیه ۱۲ هزار واحدی سال جاری طرح مقاوم سازی مسکن روستایی استان مورد بهره برداری قرار می گیرد و تعداد کمی از واحدها نیز به مرحله سفت کاری و در حد قابل سکونت برای ساکنان می رسد.

سروری، ادامه داد: شهرستان های هریس با ۸۱ درصد، اهر با ۷۱ درصد و میانه با ۶۹ درصد به ترتیب رتبه های اول تا سوم مقاوم‌سازی مساکن روستایی در استان را به خود اختصاص داده اند و شهرستان چاراویماق با ۲۵ درصد کمترین میزان مقاوم سازی رو به خود اختصاص داده است.

وی یادآوری کرد: شهرستان های تبریز با ۲۶ هزار و ۱۹۶ واحد، میانه با ۱۴ هزار و ۲۹۳ واحد و مراغه با ۱۳ هزار و ۲۴۰ واحد دارای بیشترین مسکن روستایی مقاوم در استان هستند.

آذربایجان شرقی با بیش از ۳.۹ میلیون نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان و ۲ هزار و ۷۲۹ روستا است.