۱۶۴ واحد مسکن مددجویی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد
۱۶۴ واحد مسکن مددجویی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد

۱۶۴ واحد مسکن مددجویی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد تایسیز نیوز – مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر ۱۶۴ واحد مسکن مددجوی در سطح این استان به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش تایسیز نیوز، «فرگل صحاف» روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: برای بهره برداری از این مساکن ۲۷۳ […]

۱۶۴ واحد مسکن مددجویی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد

تایسیز نیوز – مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر ۱۶۴ واحد مسکن مددجوی در سطح این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تایسیز نیوز، «فرگل صحاف» روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: برای بهره برداری از این مساکن ۲۷۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض از سوی دولت پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: هفت واحد از مساکن مددجوی استان در قالب تفاهم نامه های شهری ۲ معلوله، ۱۰ واحد تفاهم نامه های روستایی ۲ معلوله، چهار واحد ایتام و کودکان بی سرپرست و ۱۴۳ واحد سایر افراد دارای یک معلوله و زنان سرپرست خانواده احداث شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: سهم بهزیستی در احداث این واحدها از محل تسهیلات بلاعوض ۸۴ میلیارد ریال، کمک های سایر دستگاه ها ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کمک دولت در خصوص هزینه انشعابات این واحدها ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و تسهیلات اعطایی ۱۶۴ میلیارد ریال است.

صحاف، ادامه داد: در مدت ۲ سال از آغاز به کار دولت سیزدهم نسبت به ۲ سال قبل از آن، احداث مسکن مددجویی در این استان ۱۶.۵ درصد رشد یافته است.

در مدت ۲ سال از آغاز به کار دولت سیزدهم نسبت به ۲ سال قبل از آن، احداث مسکن مددجویی در این استان ۱۶.۵ درصد رشد یافته است.

۱۵ پروژه عمرانی در آذربایجان شرقی آماده بهره برداری است

وی با بیان اینکه در این ایام ۱۵ پروژه عمرانی نیز در سطح استان به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۸۴ طرح اشتغالزایی و کارفرمایی با صرف ۸۸ میلیارد ریال آماده بهره برداری بوده که از ین تعداد ۷۷ واحد خوداشتغالی و هفت واحد کارآفرینی است که با بهره برداری از آن ها برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: علاوه بر این طرح ها، سه مرکز بهزیستی شامل مرکز سرپناه گذری شبانه روزی بانوان با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، مرکز توانبخشی حرفه ای بالای ۱۴ سال دختران با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و خانه حمایت توانبخشی آموزشی توان پزشکی و اجتماعی بیماران روانی مزمن با اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

صحاف، افزود: مرکز روزانه آموزشی توانبخشی معلولان جسمی و حرکتی در آذرشهر با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال، مرکز آموزشی توانبخشی معلولان در اهر با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال، سه مرکز توانبخشی حرفه ای بالای ۱۴ سال دختران، مرکز روزانه توانبخشی جسمی و حرکتی معلولان و مرکز روزانه اختلال طیف اوتیسم در بناب با سرمایه گذاری هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح ها آماده افتتاح در دهه فجر امسال در استان است.

وی یادآور شد: در این ایام مرکز توانبخشی اختلال طیف اوتیسم با ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و تاسیس مرکز روزانه آموزشی توانبخشی اختلال شنوایی امام علی (ع) با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرستان مرند، راه اندازی گروه همیاری زنان سرپرست امور اجتماعی با سرمایه گذاری ۲ میلیارد ریال در ملکان و ساختمان مرکز مشاوره راه زندگی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و ساختمان جدید مرکز آموزشی توانبخشی معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال در هریس به بهره برداری می رسد.

به گزارش تایسیز نیوز، بهزیستی آذربایجان شرقی با ۸۹ هزار و ۱۷۸ نفر مستمری بگیر و ۱۸۰ نوع فعالیت با تعداد ۷۶۰ نفر پرسنل بزرگترین نهاد حمایتی از اقشار آسیب پذیر است.