۲۰ خیر خارج نشین در تبریز زندانی آزاد کردند
۲۰ خیر خارج نشین در تبریز زندانی آزاد کردند

۲۰ خیر خارج نشین در تبریز زندانی آزاد کردند تایسیز نیوز- معاون ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۲۰ نفر از خیران و نیکوکاران آذربایجانی مقیم خارج از کشور با مساعدت های مالی خود زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد استان را فراهم کردند. به گزارش تایسیز نیوز، رسول هاشمی روز یکشنبه در نشست […]

۲۰ خیر خارج نشین در تبریز زندانی آزاد کردند

تایسیز نیوز- معاون ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۲۰ نفر از خیران و نیکوکاران آذربایجانی مقیم خارج از کشور با مساعدت های مالی خود زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد استان را فراهم کردند.

به گزارش تایسیز نیوز، رسول هاشمی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، میزان کمک های مالی ایرانیان خارج از کشور به ستاد دیه آذربایجان شرقی را بیش از ۲ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: بیشتر این کمک ها از کشورهای ترکیه، نروژ و آلمان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال تعداد ۶۱۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی توسط ستاد دیه آزاد شده و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشته اند، افزود: از این تعداد، ۵۹۴ نفر را آقایان و ۱۷ را بانوان تشکیل می دهند که مجموع بدهی آنها هفت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال است.

هاشمی مجموع اعسار کل بدهی های زندانیان آزاده شده آذربایجان شرقی در سالجاری را ۶ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز ۲۹۵ میلیارد ریال از شکات جلب رضایت کرده و ۵۴۰ میلیارد ریال نیز از طریق خانواده زندانیان تامین مالی شده است.

به گفته وی از مجموع بدهی های زندانیان آزاد شده جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی مبلغ ۳۲۸ میلیارد ریال نیز با کمک خیران به طور بلاعوض به شاکیان پرونده های مزبور پرداخت شد.

هاشمی با بیان اینکه از مجموع ۶۱۱ زندانی آزاد شده جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی تعداد ۳۵۷ نفر مجرم مالی بودند، ادامه داد: تعداد ۲۰۲ نفر مجرم مهریه و ۵۲ نفر مطالبه نفقه زوجه و فرزند مشترک را شامل می شود.

وی شهرهای تبریز، مراغه و اهر را دارای بیشترین تعداد زندانی آزاد شده جرایم غیرعمد در آذربایجان شرقی اعلام کرد.

هاشمی با اشاره به اینکه اکنون تعداد ۲۵۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در آذربایجان شرقی وجود دارد، مجموع بدهی این افراد را چهار هزار میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: چنانچه خیران و نیکوکاران استان زمینه جمع آوری یکهزار میلیارد ریال را فراهم کنند، ستاد دیه می تواند تمام این افراد را از زندان آزاد کند.

وی مسن ترین زندانی آزاد شده جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی را ۷۸ ساله و جوان ترین آنها را ۱۸ ساله اعلام کرد.

هاشمی برگزاری جشن گلریزان را یکی از مهترین و موثرترین رویدادهای ملی و استانی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برشمرد و با اعلام اینکه این جشن یک هفته پس از ولادت امام حسن مجتبی (ع) برابر با ۱۸ فروردین ماه برگزار می شود، یادآور شد: این جشن در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می شود.