۲۳پرونده تخلف شب یلدایی برای اصناف آذربایجان‌شرقی تشکیل شد
۲۳پرونده تخلف شب یلدایی برای اصناف آذربایجان‌شرقی تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ویژه نظارتی شب یلدا در سطح استان، گفت: در اجرای این طرح تاکنون ۲۳ پرونده برای اصناف متخلف در استان تشکیل شده است. به گزارش تایسیزنیوز، «صمد حضرتی» با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور از ۱۵ آذر شروع شده است و تا […]

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ویژه نظارتی شب یلدا در سطح استان، گفت: در اجرای این طرح تاکنون ۲۳ پرونده برای اصناف متخلف در استان تشکیل شده است.

به گزارش تایسیزنیوز، «صمد حضرتی» با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور از ۱۵ آذر شروع شده است و تا پایان این ماه ادامه دارد، افزود: این طرح در تمامی شهرستان ها با مشارکت دستگاه های نظارتی مانند سازمان جهاد کشاورزی، صمت، بهداشت و درمان و دامپزشکی و معاونت غذا و دارو اجرا می شود.

وی اظهار کرد: در این طرح چهار گروه بازرسی فعالیت می کنند و تاکنون ۳۰ مورد بازرسی از سطح بازار انجام شده است و گروه های بازرسی در صورت مشاهده تخلف، به صورت قانونی با آن برخورد می کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به در پیش بودن آئین سنتی شب یلدا و همزمان با آن افزایش تقاضا برای خرید اقلام تنقلات، شیرینی، میوه و مواد پروتئینی، این طرح بر اساس ابلاغیه سازمان تعزیرات حکومتی اجرا می شود.

حضرتی، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح تثبیت قیمت، حفظ آرامش بازار، حمایت از مصرف کنندگان و نظارت بر کیفیت و تامین کالای مورد نیاز مردم در سطح استان است.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر نوع تخلف شامل کم فروشی، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور و یا درج قیمت کالا و عدم رعایت ضوابط بهداشتی با سامانه اینترنتی ۱۳۵ و یا با تلفن ۱۲۴ موضوع تخلف را به بازرسان تعزیرات حکومتی استان اطلاع دهند.

حضرتی، از اصناف استان نیز خواست در زمینه شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب با تعزیرات همکاری کنند.

در نیمه نخست امسال اصناف متخلف در حوزه کالا و خدمات استان به دنبال رسیدگی به پنج هزار و ۴۴۶ پرونده در واحدهای اجرای احکام به پرداخت بیش از ۹۰۶ میلیارد و ۷۹۱ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.