۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها، بیشترین مشارکت را در انتخابات آذربایجان شرقی داشته‌اند
۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها، بیشترین مشارکت را در انتخابات آذربایجان شرقی داشته‌اند

رییس ستاد انتخابات استان: ۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها، بیشترین مشارکت را در انتخابات آذربایجان شرقی داشته‌اند تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی از مشارکت بیشتر ۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها در انتخابات استان خبر داد و گفت: حدود ۳۲۴ هزار و ۱۲۴نفر در این بازه سنی در انتخابات شرکت کرده‌اند. تراب محمدی روز یکشنبه، […]

رییس ستاد انتخابات استان:

۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها، بیشترین مشارکت را در انتخابات آذربایجان شرقی داشته‌اند

۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها، بیشترین مشارکت را در انتخابات آذربایجان شرقی داشته‌اند

تایسیز نیوز/ آذربایجان شرقی رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی از مشارکت بیشتر ۳۵ تا ۴۵ ساله‌ها در انتخابات استان خبر داد و گفت: حدود ۳۲۴ هزار و ۱۲۴نفر در این بازه سنی در انتخابات شرکت کرده‌اند.

تراب محمدی روز یکشنبه، ۱۳ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگاران آمار انتخابات و منتخبان مردم در حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌شرقی را تشریح کرد و افزود: در حوزه انتخابیه اهر و هریس بیت‌الله عبداللهی با تعداد ۳۱ هزار و ۶۷۶ رای، حوزه انتخابیه بستان‌آباد غلامرضا نوری قزلجه با تعداد ۱۷ هزار و ۱۸ رای، حوزه انتخابیه بناب محمدباقری با تعداد ۲۳ هزار و ۳۴۳ رای، حوزه انتخابیه سراب مجید نصیرپور با تعداد ۱۳ هزار و ۱۹۹ رای، حوزه انتخابیه شبستر محمود طاهری هفت هزار و ۸۲۶ رای از کل ۵۰ هزار و ۷۱۹ آرای نماینده منتخب و حسین غیاثی با تعداد ۶ هزار و ۹۹۱ از کل آرای ۵۰ هزار و ۷۳۳ رای به دور دوم راه یافت.

وی افزود: در حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند بهنام رضوانی ۲۲ هزار و ۲۴۶ هزار رای، حوزه انتخابیه مراغه وعجبشیر سید فرید موسوی با ۳۲ هزار و ۸۷۶ رای، حوزه انتخابیه مرند و جلفا عزت الله حبیب با تعداد ۴۰ هزار و ۲۳ رای، حوزه انتخابیه ملکان و لیلان زهرا خدادادی ۱۳ هزار و ۶۱۳ رای راهی مجلس شدند.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه ورزقان رضا علیزاده با تعداد ۲۴ هزار و ۲۹۲ رای، حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق فرامرز شهسواری با تعداد ۱۳ هزار و ۵۵۰ رای، حوزه انتخابیه میانه مریم عبداللهی با تعداد ۲۰ هزار و ۶۱۱ از تعداد ۶۲ هزار و ۲۴۳ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافته و مهدی اسماعیلی با ۱۱ هزار و ۴۵۷ رای و سید مرتضی حسینی با ۱۱ هزار و ۶۳ رای از ۶۳ هزار و ۶۲ رای به دور دوم راه یافتند.

محمدی گفت: همچنین در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو روح الله متفکرآزاد با ۱۰۹ هزارو ۸۹۸ نفر و مسعود پزشکیان با ۹۵ هزارو ۹۹۳ رأی راهی مجلس شورای اسلامی شدند و  آقایان علی جعفری آذر، جواد عبادی، علیرضا منادی، رضا صدیقی، علی آجودان‌زاده، محمدحسین فرهنگی، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی و علیرضا نوین راهی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند.

وی ادامه داد: تعداد آرای مأخوذه صحیح استان یک میلیون‌و ۲۰۲ هزار و ۲۸۵ نفر است که نسبت به دوره گذشته افزایش نسبی داشته است و حدود ۵۸ درصد از آقایان، ۴۲ درصد از بانوان استان در انتخابات حضور داشته امد.

وی گفت: در میان شهرستان‌های استان کمترین مشارکت حوزه انتخابیه میانه با ٤٤ درصد و بیشترین در حوزه انتخابیه ورزقان با ۱۲۰ درصد مشارکت مردمی بوده است.

وی ضمن اشاره به آمار بازه های سنی به آمار قابل توجه حضور افراد بالای ۹۵ سال در انتخابات استان تاکید کرد و افزود: ۱۸ تا ۲۵ سال ۱۶۱هزارو۲۰۰ نفر, ۳۵ تا ۴۵ سال۳۲۴ هزار و ۱۲۴ نفر که بیشترین مشارکت را در انتخابات داشته‌اند، ۴۵تا ۵۵ سال حدود ۲۵۹ هزار نفر، ۸۵ تا ۹۰ سال هشت هزار و ۵۱ نفر و تعداد افراد رأی دهنده بالای ۹۵ سال ۳۲۴ نفر حاکی از امید زندگی بالا در استان است.

محمدی به تلاش و خباثت دشمنان نظام اسلامی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: دشمنان تلاش فزاینده‌ای برای کاهش مشارکت در طول چند ماه انجام دادند ولی ملت شجاع، بابصیرت و فهیم در مقابل جنگ روانی، بمباران رسانه‌ای، مشکلات رفاهی، اجتماعی، اقتصادی حضور قابل قبولی داشته‌ و نشان دادند که عاشق و دوستدار نظام و انقلاب اسلامی هستند. 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی به سالم بودن روند انتخابات در استان تاکید کرد و افزود: خوشبختانه علی‌رغم تمام شایعات و شائبه‌ها کمترین تخلف و تقلب نسبت به دوره های گذشته انتخابات داشته و هیچ مورد امنیتی در استان نداشتیم.