۳۵ تن ضایعات نان خشک فاسد در اسکو کشف و معدوم سازی شد
۳۵ تن ضایعات نان خشک فاسد در اسکو کشف و معدوم سازی شد

۳۵ تن ضایعات نان خشک فاسد در اسکو کشف و معدوم سازی شد تایسیز نیوز- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۵ تن ضایعات نانوایی فاسد در اسکو کشف، ضبط و معدوم سازی شد. به گزارش تایسیز نیوز، «یحیی شیری‌پور» در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به دنبال گزارشات ارسال شده مبنی بر فعالیت یک واحد […]

۳۵ تن ضایعات نان خشک فاسد در اسکو کشف و معدوم سازی شد

تایسیز نیوز- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۵ تن ضایعات نانوایی فاسد در اسکو کشف، ضبط و معدوم سازی شد.

به گزارش تایسیز نیوز، «یحیی شیری‌پور» در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به دنبال گزارشات ارسال شده مبنی بر فعالیت یک واحد غیرمجاز آسیاب ضایعات نانوایی در بخش ایلخچی شهرستان اسکو، تیم نظارت بهداشتی اداره دامپزشکی به محل مورد نظر مراجعه کردند.

وی اظهار کرد: برابر اظهارات صاحب کالا مبنی بر ارسال این ضایعات به مقصد دامداری‌ها به منظور استفاده در خوراک دام، ضمن جلوگیری از فعالیت و پلمپ واحد با اخذ دستور قضایی، اقدام به نمونه‌برداری از محموله ضایعات نان خشک موجود کردند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: نتیجه آزمایشات نشان‌دهنده میزان بالای سم آفلاتوکسین بود و به این دلیل، غیرقابل مصرف انسانی و دامی به صورت خام یا فرآوری شده تشخیص داده شد.

شیری پور، ادامه داد: به استناد بند ب ماده هفت آیین‌‎نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی، ضایعات نانوایی مکشوفه در حضور نماینده مقام قضایی معدوم و از چرخه مصرف خارج شد.

وی یادآور شد: اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی با تمام توان در مسیر تامین امنیت غذایی و ارتقای بهداشت عمومی تلاش کرده و با هر اقدامی که موجب تهدید علیه بهداشت عمومی شود، قاطعانه برخورد می‌ شود.