۵.۷۸ درصد از خانوارهای آذربایجان شرقی تحت پوشش بهزیستی هستند
۵.۷۸ درصد از خانوارهای آذربایجان شرقی تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان: ۵.۷۸ درصد از خانوارهای آذربایجان شرقی تحت پوشش بهزیستی هستند تایسیز نیوز – مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: ۱۴۲ هزار و ۷۷۸ خانوار در استان تحت پوشش بهزیستی هستند که شامل ۵.۷۸ درصد سهم کشور است. فرگل صحاف، پنجشنبه، ۱۷ خردادماه، در دومین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت گفت: تعداد مستمری […]

مدیرکل بهزیستی استان:

۵.۷۸ درصد از خانوارهای آذربایجان شرقی تحت پوشش بهزیستی هستند

تایسیز نیوز – مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: ۱۴۲ هزار و ۷۷۸ خانوار در استان تحت پوشش بهزیستی هستند که شامل ۵.۷۸ درصد سهم کشور است.

فرگل صحاف، پنجشنبه، ۱۷ خردادماه، در دومین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت گفت: تعداد مستمری بگیران استان ۹۹‌ هزار و ۳۹۸ نفر است که در سال گذشته بر اساس مصوبه هئیت وزیران مستمری مددجویان به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه یارانه واریزی به مراکز غیردولتی در طی سال گذشته ۳۶ درصد افزایش یافته است، افزود: ۱۳۰۸ دانشجو و ۱۰ هزار و ۶۰۰ دانش آموز استان تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی با بیان اینکه تعداد پشت نوبت نزدیک به صفر است، گفت: تعداد ۱۶۵ مرکز مثبت زندگی و ۶۵۶ مرکز روزانه و شبانه با ۳۶ هزار و ۴۷۴ خدمت گیرنده در استان فعال است.

وی ادامه داد: ۸۸ هزار و ۷۴۶ معلول در استان تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته‌اند.

صحاف با بیان اینکه تعداد ۴۱۱۵ اشتغال از طریق بهزیستی در استان ایجاد شده است، گفت: ۲۶ هزار و ۲۲۹ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی افزود: ۶۷ مرکز درمان و بازتوانی معتادین با ۲۶ هزار و ۲۶۰ خدمت گیرنده در استان مشغول ارائه خدمت است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از سازش ۲۱ درصدی زوجین متقاضی طلاق توافقی ارجاع داده‌شده از دادگستری برای مشاوره توسط بهزیستی در استان خبر داد. 

وی به ارائه مشاوره‌های حضوری و تلفنی در بحران‌های فردی و خانوادگی از سوی بهزیستی اشاره و اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۳۹ هزار ۴۷۰ مورد مشاوره حضوری در ۱۷۶ مرکز دولتی و غیردولتی ارائه شد و ۸۰ هزار و ۱۶۳ مورد مشاوره توسط ۱۸ مشاور به صورت تلفنی و رایگان از طریق تماس با خط ۱۴۸۰ انجام گرفته است.

صحافی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۸۰۴۶ مورد تماس با خط اورژانس اجتماعی استان (۱۲۳) برقرار شد که تعداد ۴۵۵۶ تماس مرتبط تلفنی برای مداخله در بحران‌های فردی و خانوادگی و در راستای ایجاد سلامتی در خانواده (کودک‌آزاری، سالمندآزاری، افکار خودکشی و همسرآزاری و اختلافات خانوادگی) داشتیم.